אבטחת מידע ופתרונות מבוססי ענן - בראש התחומים להשקעה

יום ה', 16 ביוני 2016

 

סקר חדש של חברת טושיבה (Toshiba Europe), המיוצגת בישראל, על ידי חברת ?מפעיל?, מגלה כי 54% ממנהלי ITבכירים בארגונים מובילים באירופה מעריכים כי מחלקות ה-ITבארגונים בהם הם פועלים, ימקדו השנה את ההשקעה שלהן בפתרונות לתחומי אבטחת המידע.

81% מהמנהלים הבכירים רואים באבטחת מידע מפתח מרכזי בשיקולי ההוצאה של מחלקת ה-ITובהתקפות הסייבר הם רואים את האיום הגדול ביותר על שלמות העסק. במקום השני בסדרי העדיפויות שלהם (52%) עומדת ההשקעה בתחום הפתרונות מבוססי הענן.

הסקר, שנערך על ידי חברת מחקרי השוק הבלתי תלויה ICM Unlimited, כלל 400 מנהלי ITבכירים (מנמ?רים) ומקבלי החלטות בארגונים גדולים ובינוניים מרחבי אירופה והוא מתמקד באתגרים בפניהם ניצבים צוותי ה-ITכיום, בעידן האינטרנט של הדברים ושפע האביזרים המחוברים לרשת, נושאים המשפיעים במישרין הן על ההנהלות והן על העובדים. אחת הדאגות המרכזיות שעולות מהסקר: כיצד מנהלים הרבה מאוד מכשירים ומערכות המחוברות לרשת הארגונית ואיך מגינים על העסק מאיומי אבטחה, הנובעים מגידול משמעותי במכשירי הקצה המחוברים.

הסקר מגלה כי האיומים הגוברים על תשתיות ה- ITהארגוניות מוביל את הארגונים לבצע בדיקות תכופות - 60% מהמנהלים דיווחו כי בחנו את איסטרטגיית האבטחה שלהם במינימום של פעם בשנה. נתון נוסף: אחד מכל חמישה מקבלי החלטות בתחומי ה-ITרואים בהתקפות סייבר חיצוניות כאת אחד הסיכונים הגדולים ביותר על האבטחה הארגונית.

מהסקר עולה כי כדי לשמור על איזון בין אבטחה מוגברת והרצון לאפשר לכל עובד ומנהל להביא את לעבודה מכשירים ומערכות מחשוב לפי בחירה אישית, יש צורך ברכש ארגוני מחושב ביותר. כך לדוגמה, נושא אורך חיי הסוללה במחשבים הניידים מהווה את אחת התלונות המרכזיות של המשתתפים בסקר (41%).

תוצאות נוספות של הסקר ניתן למצוא במדריך ‘Make IT work’ אותו ניתן להוריד מאתר ייעודי (www.toshiba.eu/work), הנותן למנהלים דרכים להתמודדות עם הבעיות הניצבות בפניהם כיום, שמהווים, למעשה, השתקפות של 4 הבסיסים עליהם מושתתים המוצרים העסקיים והפתרונות של טושיבה - אבטחה, אמינות, קישוריות ואפשרות ניהול קלה.