אומניטק ביצעה פרויקט וירטואליזציה במשרד עורכי דין

יום ב', 15 באוגוסט 2011

אומניטק מדווחת על סיום פרויקט מחשוב רחב היקף עבור משרד ארדינסט, בן נתן ושות', הנמנה כיום על השורה הראשונה של המשרדים המסחריים בישראל. במסגרת הפרויקט הוטמעה מערכת VMware    עם שרתי IBM, ובנוסף בוצע מעבר למודל שירות מנוהל. היקף הפרויקט הכולל שארך כחצי שנה נאמד במיליון שקל.

מטרת הפרויקט הייתה ייצוב מערך תשתית המחשוב המספקת שירותים למשתמשים במשרד ומחוצה לו על בסיס מערכת וירטואלית, וכן העלאת רמת שרידותה של המערכת במקרים של כשלים נקודתיים. לצד זה שולב אלמנט השירות במסגרת מעטפת כוללת של שירותי ITמבית אומניטק לשם כיסוי מלא של הטיפול השוטף והתחזוקה המונעת לציוד התשתית והקצה.

המעבר לשירות המנוהל כלל גיבוש מסגרת עבודה מנוהלת ובעלת מתודולוגיה סדורה של מערכות המחשוב במשרדי הארגון, ובכלל זה נעשה מיפוי טכני מלא של כלל מערכות המחשוב בארגון, הן ברמת התשתית והן ברמת הקצה. השירות המנוהל עבור משרדי הארגון כולל מוקד תמיכה חכם המאפשר קבלת תמיכה מקצועית בשליטה מרחוק, שליטה ובקרה על מערך המחשוב הן ברמה הניהול הטכני והן ברמה האדמיניסטרטיבית על-ידי מנהלת פעילות לקוח.

בהמשך מתוכננים שלבים נוספים: פרויקט התאוששות מאסון DRP))להעלאת רמת שרידות המערכת לרמת שרידות העונה על מקרים מוגדרים של אסון, פרויקט וירטואליזציה של שולחנות עבודה (VDI)למעבר לעבודה בסביבת מחשוב ענן, ושימור השירות המנוהל תוך שמירה על רמת שביעות רצון גבוהה.

לדברי  מיקי לנדסמן, סמנכ"ל טכנולוגיות ותפעול באומניטק, "המעבר לסביבת עבודה המתבססת על תשתית וירטואלית משפר את רמת הזמינות ושרידות מערך תשתית המחשוב, ובכך תורם לתפוקת עבודה גבוהה לעסקים. השירות המנוהל מטרתו לנהל את המחשוב עבור המשרד, ולצמצם התעסקות נוספת בנושאים שאינם מהווים את ליבת העסקים של הארגון אך בהחלט קריטיים עבורו."