אוניברסיטאות בהולנד בחרו במערכת Primo

יום ב', 29 באוגוסט 2011

חברת אקס ליבריס הישראלית,  הפעילה בפיתוח פתרונות תוכנה למיכון ספריות  ומרכזי מידע ומחקר, הודיעה כי אוניברסיטת ליידן, אוניברסיטת אמסטרדםו אוניברסיטת אמסטרדם למדעים שימושיים בחרו בתוכנת Primo  לחיפוש וגילוי מידע, כולל  פרימו סנטרל, האינדקס המרכזי של חומרים אקדמים. היקפה הכספי של העסקה עם שלוש האוניברסיטאות הינו כחצי מיליון דולר.

שלוש האוניברסיטאות בחרו במחשוב ענן עבור מערכת פרימו והחליטו להעביר לטכנולוגיה זו גם מערכות נוספות של חברת אקס ליבריס המצויות בשימושן: מערכת MetaLib  המאפשרת חיפוש במאגרי מידע ומערכת SFX  המאפשרת יצירת קישורים תלויי הקשר בין חומרים ושרותים אקדמיים.  מערכת אלף של אקס ליבריס, המותקנת אף היא באוניברסיטאות אלו, תמשיך לפעול במתכונתה הנוכחית.

נול ורהגאן, מנהל הספריה באוניברסיטת אמסטרדם, אומר: "זהו פרוייקט חשוב עבורינו. ע"י יישום פתרון אחיד המכסה את כל משאבי הספרייה, הן אוספים מקומיים והן אוספים שברישיון, נוכל לענות על ציפיות המשתמשים לחוויית חיפוש ממצה. מערכת פרימו משלבת את שירות ההמלצות של אקס ליבריס, bX, אליו אנו כבר מנויים וכך מציע  למשתמשים מאמרים נוספים לצד תוצאות החיפוש".

קורט דה בלדר, מאוניברסיטת ליידן, אומר: "כפתרון המבוסס על מיחשוב ענן והמשתלב עם סביבת הלימוד והמחקר באוניברסיטה, מערכת פרימו הינה מערכת הגילוי המתקדמת ביותר בשוק.  המערכת תתמוך במטרות החינוכיות ובמחקר של אוניברסיטת ליידן בדרכים חדשניות ".

מתי שם טוב, מנכ"ל אקס ליבריס, אומר: "אנו מקדמים בברכה את שלושת המוסדות המכובדים המצטרפים לקהיליית משתמשי פרימו. אימוצה של המערכת ע"י אוניברסיטאות ליידן ואמסטרדם, הנמנות על רשימת לקוחותינו למעלה מעשור, מבשר על שלב חדש בשותפות בין האוניברסיטאות לאקס ליבריס. אנו מקדמים בברכה גם את החלטתן לעבור למחשוב ענן בעקבות פתיחתו של מרכז נתונים לשרותי מחשוב ענן שהקימה אקס ליבריס בהולנד ".