אורקל בהכרזת מלחמה מול שירותי הענן של אמזון

יום ד', 21 בספטמבר 2016

 

כנס Oracle Open World, סן פרנסיסקו, 20 בספטמבר 2016– לארי אליסון, יו"ר אורקל ו-CTOבחברה,  יוצא לקרב ומכריז כי  מסדי הנתונים של אמזון נמצאים 20 שנה מאחורי הגרסה האחרונה של אורקל דאטה בייס בענן.

בהרצאתו בוועידת Oracle OpenWorld 2016, כנס העסקים והטכנולוגיה מהגדולים בעולם בסן פרנסיסקו, הציג אליסון ניתוח מפורט המראה כיצד שירות DBaaS(Database-as-a-Service) של אורקל מהיר עד פי 105 עבור עומסי עבודה של אנליטיקס, פי 35 עבור OLTPופי 1000 ויותר עבור עומסי עבודה מעורבים, בהשוואה לשירות המקביל של אמזון.

אליסון גם טען כי פתרון Oracle Cloudהוא אופטימלי להפעלת Oracle Database, בעוד ששירותי הענן של אמזון - Amazon Web Services(AWS) אינם.

"מסד נתונים של אורקל הפועל על Oracle Cloud  יהיה מהיר עד פי 24 ממסד נתונים של אורקל הפועל על AWSשל אמזון".

"הטכנולוגיות החדשות של אורקל יניעו את התשתיות ומסדי הנתונים בענן של העתיד", אומר אליסון. "אמזון נמצאים עשרות שנים מאחור בכל תחום חשוב בעולם הדאטה בייס, והמערכות שלהם סגורות יותר ממחשבי מיינפריים".

אליסון הכריז גם על הזמינות של: Oracle Database 12c Release 2בענן של אורקל, עם השקת השירות החדש: Oracle Exadata Express Cloud Service. שירות זה מספק את המהדורה הארגונית המלאה של Oracle Database, הפועלת על תשתית Exadataממוטבת למסד נתונים. בעלות של החל מ-175$ לחודש.

במהלך הרצאתו, הציג אליסון ניתוח מפורט המראה כיצד הפתרון  Oracle DBaaSהחדש מספק ביצועים חסרי תקדים לניתוחי אנליטיקס, עיבוד תנועות מקוון (OLTP) ועומסי עבודה מעורבים במסד הנתונים. 

עתה מצפים לתגובת אמזון לדברים קשים אלה שלוו בהצגת מבול של נתונים השוואתיים - כולם לטובת אורקל.