70 אחוז מלקוחות המיינפריים תופסים את צמצום העלויות כמטרה מרכזית

יום ב', 12 בינואר 2015

בסקר עולמי, שנערך זו השנה התשיעית על ידי BMC, בקרב חברות גדולות בארה"ב, אירופה והמזה"ת, עולה כי לפלטפורמת ה Mainframe  עדיין תפקיד מרכזי וכי מעמדה חזק, יציב, וקריטי כפלטפורמת מחשוב באירגוני“Enterprise“– בהם נעשית אינטגרציה בין Mainframeלסביבות עבודה מבוזרות.

מפילוח התשובות של עובדי החברות הגדולות, שענו על הסקר, מסתמן כי : הצורך לקצץ בעלויות IT  ממשיך להיות קריטי עבור ארגונים. מנהלי IT  ממשיכים לבחון כלים טכנולוגיים במטרה להפחית את עלויות השימוש במיינפריים  - עבור 70% מלקוחות המיינפריים, צמצום עלויות היא המטרה המרכזית מתוך כלל צורכי ה-IT. כמטרות נוספות הוגדרו: זמינות של אפליקציות (52%), אפליקציות מפותחות/חדשניות (48%) ואבטחת מידע אישי (47%) .

בניגוד לתפיסה הרווחת הרואה את המיינפריים כפלטפורמה מיושנת, המשתתפים בסקר שהעידו כי הענן, ה-big data, או נושא המוביליות הם הדברים החשובים להם ביותר, גם ציינו כי השימוש בתשתיות המיינפריים שלהם הולך וגובר כחלק בסיסי במערך המיחשוב שלהם.

למעשה, 91% ממשתתפי הסקר צופים כי המיינפריים יישאר פלטפורמה בסיסית עבור ארגונים לשנים רבות נוספות ואף יצמח עוד יותר להיקפים הגדולים מאלה בהם הוא פועל כיום.

"המיינפריים ממשיך להוות בסיס איתן לצרכים עסקיים וגלובליים של מערכי IT",  אומר זוהר רונן, מנהל אזורי ב-BMC: "לקוחות מאד מעריכים את יתרונות הזמינות, האבטחה וניהול ה-dataשל המיינפריים ולכן, לא במהרה הוא ייצא מעולם המחשוב בכל הנוגע לארגונים גדולים. תוצאות הסקר העולמי מתיישבות היטב עם הבחירות הטכנולוגיות וההצלחה שידענו בשנים האחרונות אצל  לקוחותינו  בישראל, יוון, וטורקיה. בחירות אשר ממוקדות מחד בקריטריונים מאוד גבוהים של איכות ומנגד בדרישה שהתוכנה תפחית את צריכת המשאבים של ה Mainframe.