איך תגן על הסמארטפון שלך

יום ב', 24 בנובמבר 2014
 
 
מאת: עופר א. לידסקי – מנכ"ל ומייסד טרהסייף
 
 
אבטחת הסמארטפון שלכם הפך לנושא בעל חשיבות גבוהה ביותר מפאת אחוז החדירה הגבוה של המכשירים הללו. בקיצור, לכולם יש סמארטפונים וכיום המכשירים הללו הפכו להיות אתגר לא קטן בנושא אבטחת המידע האישית והארגונית.
 
להלן עשרה טיפים חשובים שיעזרו לכם לשמור על רמת אבטחת מידע גבוהה יותר:
זהו הטיפ החשוב ביותר – שמרו את המכשיר הנייד שלכם אתכם בכל עת כפי שהנכם שומרים על הארנק עם הכסף וכרטיסי האשראי שלכם. לא צריך לפרט למה וכולנו מבינים שמכשיר נייד ניתן לגניבה או לביצוע פעולות עוינות עליו כאשר אינכם שמים לב.
 
בצעו גיבוי לנתונים שלכם וגם למידע של האפליקציות השונות, אין צורך להרחיב מדוע.
 
שימו קוד אבטחה לגישה למכשיר הנייד. לא כל מי שמחזיק את המכשיר שלכם צריך שתהיה לו האפשרות להיכנס למערכת ולהשתמש בה. קוד הגנה ינטרל את רוב הסיכונים הפשוטים.
 
סגרו כל שירות שאתם לא משתמשים בו הקשור לתקשורת כגון: Bluetooth, Wifi וכיו"ב.
אל תתנו אישור לאפליקציות לגשת ל- GPS ולשמור נתונים על מיקומכם. למעט תוכנות כגון WAZE אין צורך שאפליקציות אחרות ירגלו אחריכם.
 
אל "תפרצו" או "תפצחו" את הסמראטפון שלכם, דבר זה עלול להוביל להתקנת תוכנות עוינות למיניהן על גבי המכשיר שלכם מבלי שבכלל תדעו על כך.
 
תמיד שדרגו את המכשיר והשתמשו במכשיר חדיש – יצרני הטלפונים מחליפים דור כל כמה שנים ספורות ומפסיקים לתמוך בטלפונים ישנים אשר נשארים עם פרצות שידועות להאקרים. מומלץ ביותר תמיד לשדרג את התוכנות השונות ולהשתמש במכשיר מדגם יחסית חדש.
 
אל תתחברו לרשתות אלחוטיות בלתי מוכרות, דבר זה יעמיד אתכם בסיכון שהמידע שהנכם מעבירים מהנייד לאינטרנט נצפה על ידי גורמים אחרים.
 
בידקו את האפליקציות שאתם מתקינים על המכשיר – אל תתקינו כל אפליקציה סתם ככה, תבדקו את ההמלצות עליה, תקראו עליה, תוודאו שזו אפליקציה מספיק פופולרית ולא מסוכנת.
 
השתמשו וכוונו את הסמארטפון שלכם שיהיה מוכן למחיקה מרחוק במקרה של גניבה של המכשיר. אתם רוצים להיות בשליטה על המידע האישי שלכם!
 
בהצלחה!
------------------------------------------------------------------------
הכותב הינו מייסד ומנכ"ל חברת TerraSafe העוסקת במתן שירותי גיבוי מקצועיים לעסקים קטנים ובינוניים.
חברת טרהסייף מתמחה בפתרונות גיבוי מידע התפורים לצרכי הלקוח ומפעילה שירות של גיבוי מנוהל לעסקים הפועל כבר משנת 2005.
 
טרהסייף בע"מ  www.terrasafe.co.il -