אין עצירה בביקוש לעובדי הייטק

יום ב', 3 בספטמבר 2012

אורית וינוגרד, מנהלת חטיבת השמה בחברת Experis:

"ללקוחותינו במגזר ההייטק חסרים 1000 אנשי מקצוע במגוון תפקידים"

על רקע קולות המדברים על עצירה בתחום כוח האדם בהיי-טק הישראלי, אומרת אורית וינוגרד, מנהלת חטיבת ההשמה בחברת Experis-  זרוע ההייטק של קבוצת Manpowerישראל: "יש האטה מסוימת בשוק, אך לא מדובר בעצירה והקפאה".

וינוגרד אומרת כי סטארט-אפים רבים ממשיכים להיפתח בקצב דומה לשנתיים האחרונות, ובעקבות כך נפתחות משרות רבות בחברות אלה וגם בחברות גדולות וותיקות.

בתחום משרות התוכנה והתקשורת קיים ביקוש קבוע למפתחי תוכנה בכל הדרגים, בנוסף  למשרות בתחום בדיקות תוכנה ומפתחי בדיקות , מפתחי זמן אמת (RT)  ומערכות משובצות מחשב (embedded)  לשוק הבטחוני,  פיתוח לסלולר ושפות ג'אווה, C++ו- C#.

קיים מחסור מתמיד בעובדי JAVA  עם שנתיים ניסיון לפחות.

"מפתחי תכנה שיתמקצעו בתחומים אלה מהווים אבן שואבת מבחינת חברות שמחפשות עובדים, וימשיכו לחפש גם בשנתיים הבאות", אומרת אורית וינוגרד.

וינוגרד מוסיפה כי  "כחברה המתמחה גם בתחומי ההנדסה והחומרה אנו מזהים שמפת הביקושים  למשרות אלו נחלקת בצורה הבאה:  באזור חיפה והקריות הדרישה רבה יותר למשרות בתחום ההנדסה והחומרה לתפקידי דרג ביניים כאשר הדגש על תפקידי שטח,hands on   ויכולת שילוב תפקידים רוחביים...למשל  מהנדס מכונות לפיתוח עם יכולות הובלה שיעשה הכול מכול... גם פיתוח גם העברה ליצור.

באזור המרכז והשפלה, הדרישה נשארה זהה למשרות לבוגרי תואר שני בתחומי המדעים, למהנדסי פיתוח והעברה מפיתוח לייצור עם ניסיון של 3-7 שנים בדגש על תחומי האלקטרוניקה והמכניקה".

אורית וינוגרד אומרת כי ב- Experis לבדה יש דרישה לאיוש כ- 1000 משרות ללקוחות החברה, ובשוק כולו מדובר בדרישה לאלפים בכל המקצועות.

.