אינטל מכריזה על מיקרו-ארכיטקטורה חדשה בשם סילברמונט

יום ב', 13 במאי 2013

 

חברת אינטל הסירה את הלוט ממיקרו-ארכיטקטורה חדשה בשם סילברמונט (Silvermont). הטכנולוגיה מספקת מענה לביקוש הקיים בשוק להתקנים הצורכים מעט חשמל, למשל סמארטפונים. סילברמונט תיוצר בתהליך הייצור החדשני של החברה, System on chip(מערכת על שבב) בטכנולוגיית ייצור 22 ננו-מטר (22nm ) ובשילוב טרנזיסטורים Tri-Gate.

"סילברמונט היא זינוק קדימה ויסוד טכנולוגי חדש לגמרי לעתיד אשר יתן מענה למגוון רחב של מוצרים ומגזרי שוק," אמר דדי פרלמוטר, סגן נשיא בכיר ומנהל המוצרים הראשי של אינטל. "דגימות מוקדמות של תהליך ה-22nm Tri-Gate SoC, לרבות "Bay Trail" ו-"Avoton" כבר זוכות למשוב חיובי מלקוחותינו. במבט לעתיד, אנו נאיץ מדי שנה את הדורות הבאים של מיקרו ארכיטקטורה חסכונית באנרגיה זו."

המיקרו-ארכיטקטורה סילברמונט מספקת יחס מוביל של ביצועים לוואט. לפי אינטל, סילברמונט מאפשרת ביצועים של פי 3 או את אותם ביצועים בצריכת חשמל נמוכה פי 5 לערך בהשוואה לליבת מעבד Intel Atom™של הדור הנוכחי.

"הצלחנו להתעלות על עצמנו," אמר בלי קוטאנה (Belli Kuttanna) עמית וארכיטקט ראשי באינטל. "ניצול החוזקות שלנו בפיתוח מיקרו-ארכיטקטורה וטכנולוגיית תהליך חדשנית אפשר לנו לספק חבילה טכנולוגית המספקת ביצועים ויעילות אנרגטית משופרים באופן משמעותי, וכל זאת בתדרים גבוהים יותר. אנו גאים בהישג הזה ומאמינים שסילברמונט תאפשר יסודות מוצקים וגמישים יותר למגוון מערכות-על-שבב חדשות וחסכוניות בחשמל של אינטל."

על פי אינטל, סילברמונט תבוא לידי ביטוי בשורה של מוצרים המבוססים על מעבדי Atom.

טאבלטים

אינטל הודיעה עוד באירוע כי מערכת על שבב (SoC) "Bay Trail" בעלת ארבע הליבות צפויה, לצאת לשוק לקראת השקתם של טאבלטים בחגי סוף השנה. טאבלטים שעושים שימוש במעבדי Bay Trailיכפילו אתיכולות ביצועי המחשוב של היצע הטאבלטים הנוכחי המבוסס על מוצרי אינטל.

סמארטפונים

אספקת "Merrifield" של אינטל, המעבד בטכנולוגיית 22 ננומטר עבור מכשירי סמארטפונים, צפויה להתחיל עד סוף השנה. היא תאפשר ביצועים וחיי סוללה מוגברים במוצרים של הדור הבא ותתמוך בשירותים מודעי-תוכן ושירותים אישיים, חיבורים אולטרה מהירים להזרמת webוהגנה משופרת על נתונים, התקנים ופרטיות.

בנוסף סילברמונט תבוא לידי ביטוי גם בשרתים ומיקרו-שרתים (שם קוד: Avoton) וציוד תקשורת (שם קוד: Rangeley).

"המינוף של מיקרו-ארכיטקטורות סילברמונט ו-Haswellמציב את אינטל בעמדה מצוינת ליצירת מוצרים וחוויות נהדרים בקשת המחשוב השלמה," אמר פרלמוטר.