אינטל מקדמת את האינטרנט של החפצים

יום א', 12 בינואר 2014

מאת משה שלו עורך ראשי  SoftNews 

 

אחד הלקחים מתערוכת CESשנערכה באחרונה בלאס ואגאס הוא הצגת "אינטרנט של העצמים"  בעיקר על ידי חברת אינטל.

אינטל הציגה שני פיתוחים עיקריים בתערוכתCES  ובהם מצלמה שתזהה תנועות במרחב ותגיב עליהן, וכרטיס זעיר שיוכל להפוךכמעט כל מכשיר או חפץ למחשב שאפשר להפעיל מהסמארטפון.

ענקית השבבים אינטל הציגה ב-CES - את המחשוב התפישתי, שעליו היא עובדת בשנים האחרונות, מחשב זעיר בגודל של כרטיסSD בשם אדיסון, ומוצרי קונספט כמו קערה להטענתהאוזניות האלחוטיות.

 

(צילום: אינטל)

 

האדיסון שאותו הציג מנכ"ל החברה, בריאן קרזניץ', הוא לוח פיתוח שמיועד לספק כוחמחשוב למכשירים שאינם טאבלטים או סמארטפונים, ובהם מכונות קפה, כסאות ואפילו ספלים.

בכך החברה למעשה מצטרפת לחזון "האינטרנט של הדברים", או"האינטרנט של הכל" שמקדמת גם  יצרנית השבבים קוואלקום. אינטל תציע ליצרניותאחרות וליזמים לפתח מוצרים בעזרת פלטפורמת אדיסון. לאדיסון מעבד כפול-ליבה בשםקווראק במהירות 400 מגהרץ ובארכיטקטורה של 22 ננומטר והוא כולל כבר בלוטות-WiFi.

 לפי תפיסת "האינטרנט של החפצים" כל מוצר אלקטרוני, חפץ או רהיט שיכיל אותו - יוכל להתחבר לרשת ולסמארטפון. כך,  למשל למכונת קפה או מעבד מזון שיכילו אותו, ניתן יהיה להוריד אפליקציות ומתכוניםשונים, ויהיה אפשר  לשלוט בהם מהסמארטפון. קונספט לדוגמא שהציגה אינטל המבוסס עלאדיסון, הוא מחמם-בקבוק וחגורה לתינוק. החגורה תמדוד דופק וטמפרטורה ותשמש כמוניטורלתינוק שיעביר מידע היישר לסמארטפון. המידע יישלח גם למחמם הבקבוק, שיפעל כאשרהתינוק מתעורר ומתחיל להיות רעב

 


מצלמה שתבין אותנו

בנוסף אינטל הציגה אתRealSense - פיתוח שכבר נחשף בשנה האחרונה, וכולל את מצלמתהתלת מימד הזעירה שלה שמיועדת לטאבלטים ולפטופים. המצלמה עובדת על עיקרון הדומהלקינקט של מיקרוסופט של זיהוי תנועות וגופים במרחב, כולל תנועות אצבע - כמעט כמוהעין האנושית. המצלמה תוכל גם לסרוק עצמים בתלת מימדועם המדפסת הרלוונטית,ניתן  יהיה לשכפל אותם.

 

(צילום: אינטל)

 

המצלמה אמורה, על פי החזון של אינטל, ובשיתוף פעולה עם חברות נוספות להפוך אתהעבודה עם המחשב לטבעית יותר באמצעות תנועות ידיים וזיהוי שפת

מולי אדן, נשיא אינטל ישראל, שהציג את הפיתוח ב-CES רוצה שבמקום שאנחנו נבין את המחשבים, "הם יבינו אותנו". המצלמה תגיע במחצית השניה של 2014במוצרים שלAcer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo ושלNEC. אינטל מגדילה ומגדירהאת הפיתוחים שלה כמתן אמצעי חישה אנושיים למחשב - שמיעה וראיה. אלה כבר קיימיםבאמצעות מצלמה ומיקרופון, אבל על פי ההדגמות של אדן ב- CES  ובהזדמנויות אחרת - הםאמורים להשתפר משמעותית.