אינטל תקים בישראל מכון מחקר חדש

יום ש', 26 בנובמבר 2011

חברת אינטל הודיעה כי תשקיע במהלך 5 השנים הבאות 55 מיליון שקל במכון מחקר חדש, בשיתוף עם מספר מוסדות אקדמיים בישראל. המכון יעסוק במחקר מתקדם של אינטליגנציה חישובית, ויבחן דרכים לאפשר למערכות מחשוב להעצים את יכולות המוח האנושי במגוון משימות מורכבות – ניתוח כמויות נתונים עצומות, הבנת קלטים מורכבים, קבלת החלטות עצמאית של המחשב ותקשורת בעלת משמעות עם בני אנוש.

 המכון יתמקד בטכנולוגיות המשמשות כתשתית לאינטליגנציה חישובית: ארכיטקטורת מעבדים מתקדמת, טכניקות של מערכות מחשוב, לומדות לעיבוד נתוני חיישנים והמרתם לבינה מלאכותית. המכון ינוהל במשותף על ידי חוקרים מאינטל והאקדמיה. המוסד צפוי להתחיל לפעול בתחילת 2012.

 "המכון החדש מדגיש את מחויבותה של אינטל לקידום הדור הבא של החדשנות על ידי בנייה ומימון של שיתוף פעולה במחקר אקדמי", מסר ג'סטין ראטנר, מנהל הטכנולוגיה הראשי ומנהל המעבדות של אינטל העולמית. "לאינטל מערכת יחסים ארוכת ימים עם הקהילה האקדמית בישראל", הוסיפה מקסין פסברג, סגנית נשיא ומנכ"לית אינטל ישראל. "המכון החדש יאפשר לנו להעמיק ולהעשיר את מערכת היחסים הזו והוא יעודד שיתוף פעולה הדוק בין חוקרים ומכוני מחקר מובילים ברחבי ישראל".

 אינטל מפעילה שישה מרכזי פיתוח וייצור בישראל, ותחומי המחקר ייבחרו במטרה לאפשר שיתוף פעולה בין מומחי הפיתוח של אינטל לחוקרים האקדמיים. "אנו מאמינים שיכולות חישה יהיו חלק בלתי נפרד ממערכות המחשוב העתידיות, וכי בני האדם ינצלו את המערכות שלנו כדי לפרש את המידע הנקלט," הסביר רוני פרידמן, סגן נשיא ומנכ"ל קבוצת פיתוח הארכיטקטורה באינטל העולמית.