איפה הכי רוצים לעבוד

יום ד', 29 באוקטובר 2014

סקר  מתענינים מגלה כי גוגל היא מקום העבודה הנחשק ביותר בעולם.

לפי דירוג  הרשת החברתית  לינקדאין, חברת גוגל ענקית החיפוש היא המקום בו כולם רוצים לעבוד, זו השנה השלישית ברציפות. מבין 5 החברות הנחשקות ביותר, ארבע הן חברות טכנולוגיה

מסתבר כי רבים מאד רוצים לעבוד בגוגל. גם השנה, כמו בשנה שעברה וזו שלפניה, דורגה ענקית החיפוש כמקום העבודה הנחשק ביותר בעולם על ידי לינקדאין. בראש דירוג 100 החברות הנחשקות ביותר עומדים תאגידי ענק עם עשרות אלפי עובדים כמו אפל שהגיעה למקום השני, יוניליבר שדורגה במקום השלישי, מיקרוסופט ופייסבוק.

מבין חמש החברות הנחשקות ביותר, ארבע הן חברות טכנולוגיה. הסקטורים הנחשקים ביותר לפי הדירוג הם טכנולוגיה ותקשורת, מוצרי צריכה ובמקום השלישי אנרגיה ונפט. בהתאם, בעשירייה הפותחת, חמש חברות הן חברות מוצרי צריכה. כאשר מסתכלים על מיקומן של 100 החברות הנחשקות ביותר, מגלים ש-63 מהן הן חברות שבסיסן הוא בארה"ב. אף חברה ישראלית לא הגיעה לדירוג.

לינקדאין ביססה את הדירוג על פעילות החברים ברשת המקצועית ובדקה כמה אנשים נכנסו לפרופיל המעסיק וכמה עקבו אחר כל חברה או עמוד הדרושים שלה.

מבין המעסיקים שהגיעו לדירוג, שלושת החברות עם מספר העובדים הקטן ביותר הן: הקרן של ביל ומלינדה גייטס עם 1,622 עובדים, Airbnbעם 1,836 עובדים ונטפליקס, שמעסיקה 1,906 אנשים.

בעשירייה הפותחת המעסיקה הגדולה ביותר מבחינת מספר עובדים היא מיקרוסופט עם 113 אלף עובדים, אחריה אפל עם 83 אלף עובדים ואחריה פפסיקו עם 71 אלף עובדים שדורגה במקום העשירי מבין המעסיקים הנחשקים.

10 החברות הנחשקות ביותר בעולם לפי לינקדאין:

1. גוגל, בסיס החברה בקליפורניה, מעסיקה 50 אלף עובדים

2. אפל, בסיס החברה בקליפורניה, מעסיקה 83 אלף עובדים

3. יונילבר, בסיס החברה בלונדון, מעסיקה 60 אלף עובדים

4. מיקרוסופט, בסיס החברה ברדמונד, מעסיקה 113 אלף עובדים

 5. פייסבוק, בסיס החברה בקליפורניה, מעסיקה 7,000 עובדים

6. אמזון, בסיס החברה בסיאטל, מעסיקה 50 אלף עובדים

7. פרוקטר אנד גמבל, בסיס החברה בסינסנטי, מעסיקה 66 אלף עובדים

8. ג'נרל אלקטריק, בסיס החברה בקונטיקט, מעסיקה 56 אלף עובדים

9. נסטלה, בסיס החברה בשוויץ, מעסיקה 68 אלף עובדים

10. פפסיקו, בסיס החברה בניו יורק, מעסיקה 71 אלף עובדים