איפה הכסף - מימון חברות טכנולוגיות

יום א', 17 בנובמבר 2013

הפקולטה לניהול טכנולוגיה ב-HIT  מכון טכנולוגי חולון מזמינה אתכם ליום עיון בנושא "איפה הכסף? מימון חברות טכנולוגיות", יום העיון ייערך ביום רביעי 20.11.13 בין השעות 16:30-19:00,  באודיטוריום 6, HITמכון טכנולוגי חולון. את הכנס יפתח פרופ' אדוארד יעקובוב הנשיא בפועל של HITמכון טכנולוגי חולון ופרופ' אריק שדה דקאן הפקולטה לניהול טכנולוגיה. בכנס ירצו : יאיר סרוסי יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים, רו"ח יורם טיץ מנכ"ל משותף בארנסט אנד יאנג ישראל, מנחם שלגי יו"ר אפטרדוקס, קרן הון סיכון שהוקמה ע"י בכירי אמדוקס לשעבר. את הכנס ינחה אהרן רטנר מרצה בכיר בפקולטה לניהול טכנולוגיה, סמנכ"ל כספים בחברת WebsPlanet, שותף ומנהל הכספים בחברת seeV.

יאיר סרוסי יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים ירצה בנושא : "בין המשבר הפיננסי לצמיחת הטכנולוגיה"

יאיר סרוסי יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים. בשנים 1981 עד 1992 מילא שורה של תפקידים בכירים במשרד האוצר בין השאר היה מנהל משלחת האוצר בארצות הברית ומנהל משלחת הקומודיטיס של המדינה, חבר מרכז ההשקעות וקרן המדען הראשי.

בשנת 1993 הקים את פעילות מורגן סטנליבישראל וניהל אותה במשך 16 שנים. היה שותף מייסד של קרן המזנין מוסטנג, ויו"ר מייסד משותף של חברת הנדל"ןיורופורט.

בשנים 2003 עד 2009 כיהן כיו"ר ועדת השקעות של קרן הפנסיה מבטחים, וכן כיהן כדירקטור בחברה לישראלוחברת פרוטרום. כיום הוא חבר במספר דירקטוריונים ביניהם DSP  ישראל. בין שאר הפעילויות הציבוריות נוספות בהן מכהן סרוסי: חבר בחבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית, חבר הוועדה המייעצת של מרכז קיסריה, ויו"ר עמותת פועלים בקהילה.

נושא ההרצאה של רו"ח יורם טיץ הוא ""Show me the Money

רו"ח יורם טיץ מנכ"ל משותף בארנסט אנד יאנג ישראל. ארנסט אנד יאנג היא פירמת רואי החשבון הגדולה ביותר בישראל. רו"ח טיץ ניהל כ-15 שנה את מחלקת ההי-טק  של אנסט אנד יאנג ישראל המרכזת למעלה מ-60% מחברות הטכנולוגיה בארץ.

מנחם שלגי ידבר על "מימון מיזוגים ורכישות"

מנחם שלגי יו"ר אפטרדוקס, קרן הון סיכון שהוקמה ע"י בכירי אמדוקס לשעבר. אפטרדוקס יחודית בין השאר בכך שבעזרת השותפים בקרן, הקרן תומכת בחברות הפרוטפוליו שלה גם בחניכה עסקית וטכנולוגית מעבר למקובל בקרנות הון סיכון. בנוסף מכהן שלגי כחבר דירקטוריון במספר חברות טכנולוגיה. עד שנת 2002 שימש מנחם שלגי כסמנכ"ל הפיתוח העסקי של אמדוקס ובמסגרת תפקידו היה אחראי לכל פעילות המיזוגים והרכישות של החברה.