אי ודאות בחברות הסטארט-אפ בבריטניה

יום א', 26 ביוני 2016

בחברות הטכנולוגיה קיימת אי וודאות מאז פרסום תוצאות משאל העם בבריטניה.

ארגון TechUK, שמייצג 900 חברות טכנולוגיה בריטיות, הביע חשש מפני "אי הוודאות שהעתיד טומן בחובו", והצהיר כי אנשיו מתחילים לבחון את סוגיות המדיניות והרגולוציה החדשות שאיתן יהיה צורך להתמודד. "חברות הטכנולוגיה הבריטיות צריכות להידבר ביניהן ולגבש קול אחיד בנושא כדי להבטיח שהאינטרסים שלהן מובנים וזוכים להתייחסות", הצהיר הארגון בתגובה לפניית מגזין Wired.

השפעה נוספת שעשויה להיות על הסקטור המדעי-טכנולוגי בבריטניה היא דרך העולם האקדמי - האוניברסיטאות הבריטיות והסטודנטים שלומדים בהן זוכים למימון ניכר מהאיחוד, הן ישירות והן בצורת מלגות, כאשר 18.3% מהכספים שמגיעים לבריטניה מהאיחוד מופנים למחקר מדעי, ובממסד האקדמי אומרים שהקדימות העיקרית מבחינתם תהיה לדון עם הממשלה הבריטית בדרכים להבטיח כי לפחות חלק מהמימון הזה ימשיך לזרום.

בחברות הטכנולוגיה הבינלאומיות הגדולות, מצד שני, יש כנראה לא מעט בכירים שדווקא לא יצטערו על היחלשות כוחו של האיחוד האירופי, שהיה בשנים האחרונות מקור ללא מעט צרות עבור חברות כמו גוגל, מיקרוסופט ופייסבוק, עם רגולציה אגרסיבית שכללה חקירות אנטי-מונופוליסטיות, החלטות שחייבו את גוגל לשנות את תוצאות החיפוש שלה כדי לתת יותר מקום למתחרות, לצד חקיקה בנושאים כמו פרטיות והזכות להישכח שהטילה עליהן דרישות מחמירות יותר לעומת המקובל בארה"ב ומרבית מדינות העולם האחרות.