אמזון הכריזה על פרויקט ענק בתחום האנרגיה המתחדשת

יום א', 26 ביולי 2015

בתחום האנרגיה המתחדשת  ישראל רחוקה מאד מלהיות "אור לגויים".

היא מפגרת מאחור. מול ההיסוסים הממשלתיים כאן בתחום זה -אמזון ווב סרוויסס (AWS), חברת מחשוב הענן של Amazon.com, הודיעה לאחרונה כי התקשרה עם חברת Iberdrola Renewable, להקמה ותפעול של חוות רוח בהספק של 208 מגהוואט (MW) בשני מחוזות בצפון קרוליינה, בשם Amazon Wind Farm US East.

חוות רוח חדשה זו צפויה להתחיל לייצר כ- 670,000  מגהוואט/שעה  (MWh) של אנרגיית רוח מדי שנה, החל מחודש דצמבר 2016, או מספיק חשמל עבור יותר מ- 61,000 בתים לשנה בארה"ב.

 

לכשתושלם, תהיה זו חוות הרוח הראשונה בהיקף של חברה המספקת חשמל  בצפון קרוליינה, כשהאנרגיה שתיווצר תועבר לרשת החשמל המספקת למרכזי נתונים נוכחיים ועתידיים של  AWS למחשוב ענן.

 

יצוין כי בחודש נובמבר 2014 הודיעה AWS  על מחויבותה ארוכת הטווח, להשיג 100 אחוז שימוש באנרגיה מתחדשת במתקני תשתיות AWS הגלובליות.

באפריל 2015 הודיעה החברה כי כ- 25 אחוז מהכוח הנצרך ע"י התשתיות הגלובליות שלה, מגיעים ממקורות אנרגיה מתחדשת, עם יעד צמיחה של לפחות 40 אחוז עד סוף 2016.

כחלק מתנופת האנרגיה המתחדשת שלה, AWS  פועלת בהתמדה על דרכים להגדלת היעילות האנרגטית של המתקנים ושל הציוד שלה. בנוסף, החברה ממשיכה להשיק פרויקטים המגבירים את זמינות מקורות האנרגיה המתחדשת ברשתות החשמל, שמספקות חשמל למרכזי נתוני ענן  נוכחיים ועתידיים של AWSבמדינות ווירג'יניה ואוהיו.

באחרונה, בינואר 2015 הודיעה אמזון על פרויקט מתחדש עם חוות רוח שלה במדינת אינדיאנה, אשר צפוי לייצר 500,000 מגוואט/שעה (MWh) של אנרגיית רוח בשנה. באפריל 2015 הודיעה אמזון על ניסוי סוללות אחסון אנרגיה של טסלה, שנועדו לסייע לגשר על הפער בין ייצור לא רציף ממקורות כמו רוח, ודרישת כוח קבועה של מרכזי נתונים. כמו כן, באפריל 2015 הצטרפה AWSלמועצה  האמריקנית לאנרגיה מתחדשת (ACORE) ולשותפות האמריקאית למימון אנרגיה מתחדשת (US PREF), כדי לעבוד עם קובעי מדיניות מדינתיים ופדרליים ובעלי עניין אחרים, ובכך לאפשר יותר הזדמנויות אנרגיה מתחדשת לספקי ענן.

בחודש יוני 2015, הודיעה החברה על הקמת חווה סולארית במדינת וירג'יניה, אשר צפויה לייצר 170,000 מגוואט/שעה (MWh) של אנרגיה סולארית בשנה.

ביחד עם החווה שהוכרזה עתה, יהיו הפרויקטים המתחדשים של אמזון אחראים לאספקת יותר מ- 1.3 מיליון MWhשל אנרגיה מתחדשת המתווספת לרשתות חשמל ברחבי מרכז ומזרח ארה"ב, או בערך בכמות השווה של אנרגיה הדרושה ל- 122,000 בתי אב בארה"ב.