אמזון הפתיעה לטובה מול שוק סמארטפון יורד

יום א', 1 במאי 2016
בניגוד לידיעות על נסיגה במכירות ובמחירי המניות של החברות המובילות בתחומי הסמארטפון כאשר אפל מפתיעה לרעה כמו גם מיקרוסופט, אלפבית (גוגל), וטוויטר- בא מאזן אמזון והפתיע לטובה את המשקיעים.
בסיכום מאזן של  ארבעה רבעונים הסתמכו המכירות ב-29.1 מיליארד דלר  המהוה גידול של 29 אחוז. הרוח  עמד על 513 מליון דולר, כאשר ערך המניה  הוכפל לעומת התגובה למאזן הקודם.
 
הזינוק החד במניית אמזון אחרי הדוחות המעולים הקפיץ את הונו של ג'ף בזוס ל-60 מיליארד דולר, גידול של קרוב ל-6 מיליארד בדקות ספורות.
 
כעת, בזוס הוא האיש ה-4 ברשימת עשירי העולם של בלומברג.
במקום הראשון ברשימה עדיין נמצא ביל גייטס עם הון של 85 מיליארד דולר, האיש העשיר באירופה אמנסיו אורטגה נמצא במקום השני עם 70 מיליארד דולר. את המקום השלישי ממלא וורן באפט עם 68 מיליארד דולר ובזוס כאמור נכנס למקום הרביעי. אחריהם ברשימה ניתן למצוא את קרלוס סלים המקסיקני ואת האחים קוך. מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, ממוקם במקום ה-8 עם קצת יותר מ-50 מיליארד דולר.
 
סוכנות בלומברג מוסרת כי  לאחר פרסום הדוחות אמר בזוס כי הצמיחה של החברה ברבעון הגיעה בעיקר על רקע מכירות מכשירים מתוצרתה, כמו טאבלטים תחת המותג Fire, אך מדובר בפעילות שאינה רווחית. הצמיחה ברווח הגיעה בעיקר משירותי הענן שמוכרת אמזון. שירותי הענן של אמזון רשמו זינוק של 160% ברווח התפעולי הרבעוני ושל 64% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל. כעת מציגה אמזון שיעור רווחיות תפעולית של 23.5% משירותי ענן, לעומת 1.75% בלבד ברווחיות תפעולית של עסקי הקמעונאות.