אפליקציית מוביל לרופאי המרכז הרפואי שיבא

יום ה', 18 באפריל 2013

אלעד מערכות השלימה לאחרונה פרויקט לפיתוח אפליקציית מובייל, שנועדה לשמש את רופאי המרכז הרפואי שיבא. הפרויקט  נאמד במאות אלפי שקלים.

אפליקציית המובייל מותאמת למכשירי אייפון ואנדרואיד, ומתממשקת באופן מאובטח למערכת קמיליון, פרי פיתוחה של אלעד פתרונות מחשוב.

הקמיליון הנה תוכנה לניהול התיקים הרפואיים של המטופלים, המאפשרת לצוותי הרפואה לתעד בנקודת הטיפול את מהלכי האשפוז, ניתוחים, הבדיקות השונות וביקורי מרפאה, ומציגה את מלוא המידע הקליני הנוכחי וההיסטורי על מצב המטופל, טיפולים ובדיקות שעבר, תרופות שנרשמו, רגישויות וכדומה.

אפליקציית המובייל נועדה לאפשר לרופאים להתעדכן בתוצאות בדיקות והתפתחויות רפואיות של מטופליהם, גם כאשר הם אינם נוכחים פיזית בבית החולים.

האפליקציה מאפשרת לרופאי המרכז הרפואי לצפות בתיקי המטופלים המשויכים להם ולקבל נתונים רפואיים בזמן אמת – כמו מדדים רפואיים, רגישויות ואלרגיות, היסטוריה רפואית ועדכון סטאטוס רפואי באמצעות ממשק עשיר וידידותי, המשלב מלל, נתונים מספריים וגרפים.

האפליקציה אף נותנת מענה למצב בו המטופל נזקק למעורבות של כמה רופאים במקביל במהלך הטיפול, ומקלה על התייעצויות ביניהם ועל מעורבות ועדכון מלא ביניהם.

פיתוח האפליקציה נעשה תוך מודעות ותשומת לב רבה לסוגיות אבטחת מידע ושמירה על סודיות. הנגישות לתיק הרפואי מתאפשרת לאחר הזדהות הרופא והמכשיר בו נעשה שימוש. הנתונים הקליניים באפליקציה מתעדכנים בזמן אמת מול התיק הרפואי במערכת הקמיליון ומוצגים מיידית לרופא. במטרה למנוע זליגת מידע, המידע הרפואי לא נשמר במכשיר הסמארטפון.