אפל בתנופה חדשה ופותחת סניף רשמי בישראל

יום ה', 28 באוגוסט 2014
אנליסטים רואים בתקופה האחרונה עצירה בתנופת הפיתוח של חברת אפל.  הדבר מוצא את ביטויו במכירות ובאי חדשנות מקצועית. עתה מוסרים רשת המידע בלומברג וכן מקורות אחרים על תנופה חדשה בהצגת מוצרים.
ןאצלנו בישראל מתכננת החברה להפעיל נציגות רשמית ישירה, בניגוד לכל מיני גופי שיווק מתווכים  שלא הוכיחו את עצמם עד כה. בראש הנציגות יעמוד ניר אילון שפעל עד כה ממטה החברה בלונדון.
במרכז הדיווח: אפל תשיק בשנה הבאה "אייפד מקסי".
לטאבלט החדש יהיה מסך בגודל 12.9 אינץ' והוא נמצא בפיתוח מזה יותר משנה. יתכן שהמוצר יהיה התשובה של אפל לשוק הלפטופים ההיברידיים, שצובר תאוצה על רקע הצניחה במכירות הטאבלטים המקובלים.
 
הדיווח מגיע אחרי שני רבעונים רצופים שבהם דיווחה אפל על צניחה במכירות האייפד שלה. זאת, בשעה שמכירות האייפון ואפילו מחשבי המק רשמו צמיחה נאה. לא מדובר בבעיה ייחודית לאפל וגם סמסונג דיווחה על ירידה בביקוש לטאבלטים מתוצרתה. 
  
לפי בלומברג, ספקיות אפל החלו לאחרונה לייצר דגמים מעודכנים של האייפד ועתידות להתחיל בקרוב בייצור דגם חדש של האייפד מיני, במטרה לשווקים לקראת עונת הקניות שלפני חג המולד. ואולם, אלא אם יציגו מכשירים אלו חידושים משמעותיים, ספק אם יהיה בהם כדי לשנות את מגמת מכירות האייפדים של אפל, שכן עיקר הצמיחה בתחום הטאבלטים ברבעונים האחרונים מגיעה מטאבלטי פשוטים ומוזלים. 
 
באפל  מקווים שהאייפד מקסי יסייע לה לשנות את מגמה זו, ואולם השקתו תסמל שינוי משמעותי באסטרטגיה של אפל: עד עתה שמרה החברה על בידול מובהק בין מכשירי מובייל למחשבים ניידים, שהתבטא הן ברמת החומרה והן ברמת מערכת ההפעלה. 
 
זאת, בניגוד למיקרוסופט שבאמצעות ווינדוס 8 מנסה לקדם תפיסה של מחשבים היברידיים, שיכולים לתפקד הן כטאבלט והן כמחשב נייד. מסך של 12.9 אינץ' דומה בגודלו לזה של מחשבים ניידים רבים. נראה זה בלתי סביר שהאייפד מקסי יריץ פשוט גרסה מותאמת של iOS, מבלי לנצל את היתרונות של מסך גדול, דוגמת ריבוי משימות ועובדה עם כמה חלונות פתוחים במקביל.