אפל החדש מגיע לתל אביב

יום ה', 1 באוקטובר 2015

עם תחילת אוקטובר נמסר כי אייפון החדש יימכר בארץ החל מהלילה שבין 14 ל-15 באוקטובר. בינתיים אפל מכרה 13 מיליון יחידות של צמד המכשירים החדש שלה ב-12 מדינות הגל הראשון. הדבר מנבא, ככל הנראה, עלייה במכירות הכלליות

אייפון 6Sוה-6S  פלוס יגיעו לישראל בלילה שבין 14 ל-15 באוקטובר. ב-iDigital, היבואנית הרשמית של Apple  בישראל, אמרו כי המחיר צפוי להיות דומה למחירי האייפון הנוכחיים החל מ-3,750 שקל לאייפון  6s  ו-4,350 שקל לאייפון 6sפלוס.

איילת צרפתי רוזן, מנכ"לית iDigital  אמרה: "לאור הצלחת האייפון החדש בעולם, אנחנו צופים הצלחה גדולה גם בישראל. זו למעשה ההשקה הכי מהירה בישראל מאחר והאייפונים יגיעו לארץ רק כחודש לאחר ההשקה בארה?ב". בחנות בקניון רמת אביב יתקיים ה"לילה הלבן" המסורתי בלילה שבין 14 ל-15 באוקטובר.

אפל הציגה את צמד המכשירים שלה באירוע מתוקשר ב-9 לספטמבר. באותה שגרה היא החלה את המכירה ביום שישי לאחר כשבועיים, בכמה מדינות נבחרות כשהפעם גם סין הייתה אחת מהן. זאת בניגוד לשנה שעברה בה השיווק בסין התעכב על פי סוכנות הידיעות רויטרס, וישנם אנליסטים הטוענים כי כך הבטיחה אפל את השיא לסוף השבוע הראשון. אחרים אומרים כי המספרים הכוללים של המכירות, כולל בארה"ב ובריטניה, מנבאים בכל מקרה עלייה קלה במכירות של אייפון בסך הכל.

מ-9 וב-10 באוקטובר מתאפשר לקנות את המכשיר בעוד יותר מ-40 מדינות ושבוע לאחר מכן יכנסו עוד מדינות לחבורה. על פי הצהרת החברה המכשיר יגיע עד סוף השנה ל-130 מדינות. כרגע אין הצהרה רשמית בנוגע לישראל - בשנה שעברה זה קרה ב-23 באוקטובר.

המכשיר החדש של אפל נראה מבחוץ זהה לאייפון 6 אבל מציג שיפורים ניכרים החשובים בעיקר לפריקי המקצוע, ביניהם: היכולת לחוש לחץ על מסך המגע - מה שפותח אינספור אפשרויות חדשות בתפעול ועבודה עם אפליקציות.