אפל מתחיבת לשפר האבטחה בענן

יום א', 7 בספטמבר 2014

 

 

 

 

 

 

חברת אפל נבהלה גם היא ככל הנראה מהפריצות לענן שלה שאמור להיות מובטח  מכל פוגע ומתכוונת לשדרג את מערך האבטחה שלה בעקבות הפריצה לחשבונות ה-iCloudשל המפורסמות ופרסום התמונות האירוטיות שנגנבו מהם - כך אמר מנכ"ל אפל, טים קוק, בראיון לוול-סטריט ג'ורנל. עם זאת, דחה את הטענות שגישת אבטחה רשלנית מצד אפל היא שאפשרה לפורצים לחדור לחשבונות.

קוק, שהתראיין בפעם הראשונה מאז פרוץ הפרשה, אמר שחשבונות הסלבריטיות נפרצו אחרי שההאקרים ענו כשורה על שאלות האבטחה שמוצגות למשתמשים בעת ניסיון לאפס סיסמה, או כתוצאה מתרמית פישינג, וששום שם משתמש או סיסמה לא דלפו מהשרתים של אפל.


jרף זאת, בכוונת אפל לשדרג את מנגנוני האבטחה שלה ומעתה תודיע החברה למשתמשים, באימייל ובהודעה למכשיר המובייל, בכל פעם שמישהו מבקש לשנות סיסמת בחשבון המשתמש של אפל, לאחזר גיבוי מ-iCloudלאייפון או לאייפד או כשמכשיר חדש מתחבר לחשבון בפעם הראשונה (עד עתה, החברה התריעה רק על שינוי סיסמה או התחברות ממכשיר חדש).

לדברי קוק, ההתרעות החדשות, שיתחילו לפעול בקרוב, יאפשרו למשתמשים לנקוט בפעולה מיידית במקרה שמישהו זר מנסה לבצע שינויים בחשבון שלהם, ויאפשרו להם לחסום את אותו פורץ ולהודיע לצוות האבטחה של אפל.

קוק הודה, עם זאת, שאפל יכולה הייתה לעשות יותר על מנת ליידע אנשים על הסכנה שמהווים האקרים. “כשאני בוחן את התרחיש הנורא הזה, ושואל מה עוד יכולנו לעשות, אני חושב שהסוגיה העיקרית היא מודעות", אמר קוק. “אני חושב שיש לנו אחריות להגדיל אותה. זוהי לא סוגיה הנדסית. אנחנו רוצים לעשות כל שביכולתנו על מנת להגן על הלקוחות שלנו, כי אנחנו כועסים בדיוק כמוהם אם לא יותר”.