אפל עולה מדרגה עם שעון חכם ותשלומים מהסמארטפון

יום ד', 10 בספטמבר 2014
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
העולם הטכנולוגי רעב לחידושים ולריגושים.
על כן הוא יוצר אותם מעבר לפרופורציות ראויות.
הכוכב התורן:  אייפון 6 ואייפון 6 פלוס, בגדלים של 4.7 ו-5.5 אינץ', עם מעבד מהיר יותר ומסך חד יותר. חידושים נוספים: ארנק דיגיטלי ושעון חכם. תחילת המכירה - ב-19 בספטמבר
 
שני אייפונים חדשים וגדולים יותר, שעון חכם ומהפכת תשלום דיגטלית - אלו היו הבשורות המרכזיות של חברת אפל באירוע ההשקה המדובר שלה שנערך בארצות הברית. "זו ההתפתחות הגדולה ביותר בתולדות האייפון", אמר בהגזמה מנכ"ל אפל טים קוק בפתח האירוע, לפני שהציג את שני המכשירים הניידים החדשים - אייפון 6 ואייפון 6 פלוס.  בהמשך חשף את הארנק הדיגיטלי החדש של החברה ואת שעון הכושר החכם, Apple Watch.
 
גם המחירים נחשפו, לפחות בארצות הברית - ועם התחייבות של שנתיים לחברת תקשורת: האייפון 6 יעלה 199 דולר וה-6 פלוס יעלה החל מ-299 דולר (עם התחייבות). לכל העולם האייפונים יגיעו עד סוף השנה. השעון שנחשף יעלה 349 דולר.
 
 כפי שחזו השמועות שקדמו לאירוע המדובר, האייפונים החדשים יגיעו בשני גדלים - 5.5 ו-4.7 אינץ'. זהו שינוי משמעותי לעומת האייפון הנוכחי - שגודלו 4 אינץ' בלבד, ובכך החברה מדביקה את המתחרות, שמשווקות מכשירים גדולים יותר. האייפונים החדשים דומים מאוד לאלה שנראו בתמונות ובסרטונים שדלפו לרשת בשבועות האחרונים.  
 
האייפון 6 פלוס מגיע עם מסך ברזולוציה של 1920X1080 וצפיפות פיקסלים של 401ppi והאייפון 6 ברזולוציה של 1334X750 עם צפיפות פיקסלים של 326ppi. אלה נתונים שנמוכים מאלו של המתחרים - אבל אפל מבטיחה תצוגת Retina שתספק איכות חדה במיוחד, ובטווח צבעים של sRGB.
האפליקציות, מבטיחים באפל, ייראו טוב גם כאשר הן מוגדלות במסכים החדשים, ואפשר לצפות במסך הבית לרוחב, כפי שחזו השמועות והדיווחים טרם ההשקה.
 
לאייפון שבב WiFi בתקן 802.11ac (מהיר פי שלושה מהאייפון הקודם, לפי אפל), אפשות לקיים שיחות על גבי רשתות ווייפיי, ותמיכה בהעברת קול באיכות גבוהה על גבי רשתות דור רביעי (VoLTE).
הסוללה  השתפרה גם היא - ובאפל מבטיחים 50 שעות האזנה למוזיקה בסוללת האייפון 6, ו-90 שעות ב-6 פלוס. אפל מבטיחה גם 14 שעות שיחה באייפון 6, ו-10 ימי המתנה. בפלוס מבטיחים 24 שעות שיחה ו-16 ימי המתנה.
 
מצלמת האייפון, שמכונה iSight, מגיעה ברזולוציה של 8 מגה פיקסל בלבד, מפתח הצמצם הוא ƒ/2.2 כשהמצלמה מסוגלת להתמקד מהר יותר מבעבר. את תמונות הפנורמה יהיה אפשר לצלם עד לרזולוציה של 43 מגהפיקסל.
 
האייפון 6 כולל ייצוב תמונה דיגיטלי (כלומר ברמת התוכנה שמתקנת את התמונה), ואילו האייפון 6 פלוס כולל ייצוב תמונה אופטי, בדומה למכשירים גדולים של חברת מתחרות. 
 
וכמעט אחרון חביב 
לפני סיום, טים קוק חזר לבמה והציג "עוד דבר אחד", כפי שעושה אפל כמעט בכל אירוע, והציג את השעון החכם - Apple Watch במגוון של עיצובים. "מה שלא עשינו", הדגיש קוק, "הוא להקטין את הממשק של אייפון ולשים אותו על רצועת יד".
 
השעון (שחייב להתחבר לאייפון 5 ומעלה) כולל כתר קטן שמאפשר לבצע זום או לגלול בין רשימות, וכולל חיישנים שונים למדידת דופק ואפליקציות נלוות. יש בו גם מסך מגע שרגיש לעוצמת הלחיצה, מה שמוסיף "מימד שלישי" לממשק, לפי המעצב של אפל, ג'וני אייב.
 
כמו בכל שעון חכם שמכירים מאנדרואיד, גם בשעון של אפל יהיה אפשר לקבל התראות, הודעות, תזכורות ומידע. אפשר יהיה להשיב עם הודעות מוכנות מראש (שאפל תבחר לפי הקשר) , להכתיב לו באמצעות דיבור ולקבל או לדחות שיחות. 
 
אפשר יהיה גם לנווט בשעון בין תמונות ובין מגוון אפליקציות שעוצבו במיוחד לגודל הזה. השעון כולל גם אפליקצית ניווט שמאפשרת לאתר את המיקום המדוייק ולתת הנחיות ניווט פניה-אחרי-פניה בדומה לתוכנות הניווט בסמארטפונים. 
שירות תשלומים
עוד חידוש חשוב הוא  אפשרות  לשלם עם הכרטיס שרשום בחשבון אייטונס, או לצלם עם מצלמת האייפון כרטיסים נוספים. גוגל הציגה שירות דומה לאנדרואיד, וההצלחה שלו תלויה בעיקר בעסקים המציבים את הסורקים הללו בקופות. אפל ציינה כי היא תתחיל לפרוס את השירות בארצות הברית וכי 220,000 חנויות כבר תומכות בקניה באמצעות האייפון.
האייפון אבד? אפשר לבטל את האפשרות לשלם באמצעותו דרך שירות Find My iPhone שיכול לאתר את המכשיר או לחסום אותו.