ארגון מחדש ופיטורים ביבמ

יום ג', 27 בינואר 2015

חברת יבמ נראית כמאבדת תנופה בשנים האחרונות. עתה נמסר כי החברה מתכננת מהלך שינוי ארגוני מקיף שעתיד לכלול גל פיטורים משמעותי.

לפי דיווח של פורבס, מדובר בפיטורים בהיקף אדיר - כ-26% מכוח העבודה של החברה, שהם 111,800 איש. החברה הכחישה את הדיווח וטענה שמדובר ב"שמועות מגוכחות". לטענת IBM, אם יתבצעו פיטורים, הם יכללו אלפי עובדים ואפילו לא עשרות אלפים. בנוסף, בשלב זה היא מגייסת עובדים ולא מפטרת.

לדברי מקורות פורבס, מהלך הפיטורים אמור להיחשף רשמית במהלך השבוע הקרוב. אם פיטורים אכן נמצאים בקנה של IBM, הרי שעל פי ועד העובדים של החברה בארה"ב התקופה הקרובה יכולה להוות הזדמנות טובה לכך: בשבועות הקרובים מסתיים סבב הערכות הביצועים של עובדי החברה. 

דובר של ועד העובדים Alliance@IBM מסר לעיתון פוקיפסי ג'ורנל: "עונת הפיטורים בפתח, וביצועיה הירודים של החברה עלולים לגרום להאצה של התהליך". 

מהלך השינוי הארגוני מתבצע במסגרת פרויקט שמכונה Chrome. במרכזו המעבר של IBM   ולהתמקדות בתחומי מחשוב הענן תוך צמצום משמעותי של פעילות חטיבות המיינפריים והאחסון. הקיצוץ הגדול ביותר שביצעה החברה עד כה בוצע ב-1993, עת פיטרה 60 אלף עובדים.