ארדואן מחפש דרכי השתקה לטוויטר

יום א', 13 באפריל 2014

ראש ממשלת טורקיה  ארדואן  עדיין מחפש דרך  יעילה להשתיק את  הטוויטר בארצו , ואמר בנאום טלוויזיוני  כי שירות microblogging  אשמות בעידוד השתמטות ממס וכי ממשלתו תמשיך לרדוף אותו.

" טוויטר, יוטיוב ,ופייסבוק הם חברות בינלאומיות שהוקמו למטרות רווח בלבד. טוויטר הוא באותו הזמן שתמטן מס. אנחנו נעקוב  אחריה ", אמר ראש הממשלה, רג'פ טייפ ארדואן , על פי דיווח של סוכנות ידיעות AFP. " חברות אלה , כמו בכל חברה בינלאומית, תקיימנה את החוקה של המדינה שלי, חוקים, וחוקי מס ".

טוויטר נאסר על ידי ממשלתו של ארדואן בחודש שעבר בעת הריצה לבחירות , אבל האיסור מאוחר יותר הוסר לאחר שבית המשפט העליון של טורקיה קבע כי זה הפריע לחופש דיבור וזכויות פרט. בית המשפט גם הורה שאיסור YouTube יוסר  אך עד כההממשלה לא עצרה את חסימת אתר זה.

האיסורים באו  לאחר שהקלטות  שעלו בטוויטר שנתפס חשפו את  ארדואן  ואת בנו בפעילות מושחתת,  ודיון  כיצד להסתיר  סכומי כסף גדולים . ארדואן כינה את ההקלטות " זיוף. "

Erdogen אמר  כי החלטתו של בית המשפט העליון על מניעת איסור טוויטר " מסתכמת בהתערבות בפוליטיקה  ונוגדת את  החוק המסחרי כאשר חברות בינלאומיות במקום להגן על זכויותיהם של אנשים מושלות במדינה".