באוניברסיטת בן-גוריון בנגב הוצגו מאות פרויקטים פורצי דרך

יום א', 28 ביוני 2015

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב יזמה זו השנה השישית ברציפות, את האירוע הגדול והחשוב ביותר בנושא יזמות וחדשנות בנגב.

האירוע, אשר סוחף מדי שנה אלפי אנשים מכל רחבי הארץ לאזור הנגב התקיים ברחבי האוניברסיטה וזכה להצלחה רבה . בכנס הוצגו מאות פרויקטי הגמר של בוגרי 16 מחלקות ההנדסה הפועלות באוניברסיטה. כמו כן, בכנס השתתפו  כמדי שנה יזמים ובכירים מובילים במשק אשר סיירו בין המיצגים בהדרכתו של פרופ' יוסי קוסט, דיקן הפקולטה להנדסה באוניברסיטה.

 

בנוסף להצגת הפרויקטים התקיימה באירוע תחרות רובוטיקה אוטונומית בה לקחו חלק 14 קבוצות סטודנטים אשר הציגו רכבי רובוט אוטונומיים שפותחו במכון האלקטרוני באוניברסיטת בן גוריון במחלקות להנדסת חשמל ומחשבים. כמו כן, הוצג בכנס פיתוח חדשני וייחודי של רובוט שיכול להחליף את הנהג בכל כלי רכב.

 

בכנס חשפו בוגרי מחלקות ההנדסה את פרויקטי הגמר שלהם עליהם עבדו במהלך שנות לימודיהם. הצגת הפרויקטים כללה את כל מחלקות ההנדסה הקיימות באוניברסיטה ביניהן הנדסה ביו-רפואית, הנדסת מערכות מידע, הנדסת חשמל, הנדסת בניין, הנדסת מערכות תקשורת ועוד. מספר הפרויקטים שהוצגו עמד על כ-550 פרויקטים הכוללים חידושים טכנולוגיים ביניהם:  רובוטים מתקדמים, מחקרים חדשניים, אפליקציות ותוכנות ייחודיות ועוד.

 

בין הפרויקטים שהוצגו ניתן היה למצוא:  מכונית מירוץ חשמלית, אפליקציה לניהול כוח אדם בענף החקלאות, מערכת שמע חברתית,אפליקציית תמיכה על ידי מובייל בדיאליזה ביתית, מערכת לשיתוף נסיעות ברשת, רשת חברתית לצרכנות נבונה, זחלן גנרי, אפליקציה לעידוד שיתוף בגדים בקרב בני נוער, אפליקציה לניהול שירותי חנייה, אפליקציה לניטור עצמי של סכרת נעורים ועוד...

 

עם סיום הצגת הפרויקטים,הוצגו מתחמים של חברות ישראליות אשר הציגו חידושים וטכנולוגיות שפותחו לאחרונה . בין החברות שהשתתפו היו: emc2, IBM  ועוד..