בברזיל מתעניינים בטכנולוגית בריאות ישראלית

יום ג', 31 במרץ 2015

 

מאת דניאל קולבר , נספח כלכלי - ריו דה ז'ניירו, ברזיל 

לרגל כנס הבינלאומי  MedinIsrael 2015, אשר נערך בגני התערוכה בתל-אביב, הגיעה לארץ משלחת של כ-20 ברזילאים וביניהם בכירים מהתעשייה והממשל, אשר גוייסו על ידי הנספחויות המסחריות של ישראל בריו דה ז'נרו ובסאו-פאולו.

רבות מדברים  על הצורך הדחוף של ברזיל בפתרונות בתחום המים, האנרגיה ובטחון הפנים, ואכן קיים פוטנציאל אדיר לחברות ישראליות בתחומים אלו בברזיל. יחד עם זאת, על פי מחקרים, שפורסמו לאחרונה, עולה שתחום הבריאות הוא מקור הדאגה העיקרי של הברזילאים וזה עולה בחשיבותו על בטחון אישי, חינוך וכו'. הדבר בא לידי ביטוי גם במספר הפניות הגבוה, שאנו מקבלים, מחברות ישראליות מסקטור זה.

עם עלייתם של עשרות מיליוני ברזילאים למעמד הביניים, התגברה הדרישה בקרב הברזילאים לשירותי בריאות ברמה גבוהה יותר. הלכה למעשה, הוצאותיה של ברזיל על שרותי רפואה הן מהגבוהות בעולם; בהשוואה למדינות בסדר הגודל של ברזיל או גדולות יותר, ההוצאה לנפש כאן הינה הגבוהה ביותר. ברזיל הינה השוק השישי בעולם בתחום הבריאות ועתידה לטפס למקום הרביעי עד 2017.

על רקע זה, מתגברת הדרישה ליבוא מכשור רפואי לברזיל והרגולטור המקומי לא עושה חיים קלים ליצרנים הזרים.

לשם כך,הנספחות המסחרית בריו דה ז'ניירו פועלת מול הסוכנות הרגולטורית ANVISA(למעשה מקבילה ל-FDA, אבל אחראית על הפיקוח של מוצרים נוספים מעבר לתחום הבריאות, כגון: מזון, משקאות וכימיקלים) על מנת להקל על תהליכי היצוא של מכשור רפואי מישראל לברזיל.

באחרונה נחתם מזכר בין שלטונות הבריאות בישראל וברזיל שמטרתו להקל על השת"פ בין שני הרגולטורים.

בנוסף, במסגרת מאמצנו לשלב את התעשייה הישראלית באולימפיאדה, הזמנו את מנהל השירותים הרפואיים של אולמיפיאדת ריו 2016 דר. ג'ואו גרנג'רו (João Grangeiro) לשתף את ניסיונו הרב בתחום האולימפי כדובר בכנס ולהיפגש עם שחקנים רלוונטיים בתעשייה. על מנת להנגיש את המשלחת מברזיל לקהל הישראלי,

במאי 2015 תצגנה שמונה חברות ישראליות בביתן הישראלי בתערוכת הוספיטלר והנספחויות המסחריות של ישראל בברזיל תסייענה במינוף השתתפותן של  החברות בתערוכה.