בדרך להצגת מכונית אוטונומית פורד רכשה את סייפס הישראלית

יום ה', 18 באוגוסט 2016


בדרך להצגת מכונית אוטונומית פורד רכשה את סייפס הישראלית.

פורד טוענת כי המכונית האוטונומית שלה תהיה ללא דוושות, הגה או נהג. ומצהירה: כבר ב-2021 יעלו מכוניות אוטונומיות שלנו על הכביש, עשירות בחיישנים, מערכות בלימה אוטומטיות ללא דוושות או הגה, וגם ללא נהג
 

 

רכישה סייפס בעשרות מיליוני דולרים מצטרפת לרשימה החברות שמשתתפות בפרויקט המכונית האוטונומית: מובילאיי מספקת פתרונות לתכנון המכוניות, פולקסוואגן השקיעה 300 מיליון דולר בחברת גט ו-GM מקימה מרכז פיתוח בהרצליה. 

זוהי רכישה ראשונה לחברת פורד בישראל. ענקית הרכב מארה”ב רכשה את חברת סייפס (saips) הישראלית, המפתחת פתרונות אלגוריתמיים בתחום הראייה ממוחשבת והלמידה העמוקה (Deep Learning) סכום העסקה לא דווח אך מוערך בעשרות מיליוני דולרים. עד היום פעלה סייפס כחברה עצמאית, ללא מימון חיצוני.

פורד רוכשת את סייפס במטרה לחזק ולהעמיק את יכולותיה בתחום הבינה המלאכותית, כחלק ממאמציה בפיתוח מכונית אוטונומית.

סייפס הוקמה ב-2013 על ידי אודי דנינו מנכ”ל החברה, רותם ליטמן, סמנכ”ל הטכנולוגיות ונגה בולקיש, שמנהלת את פעילות החברה בארה”ב. החברה מעסיקה 15 עובדים, מרביתם יוצאי תוכנית תלפיות ויחידת 8200, עם נסיון בפיתוח אלגוריתמים

החברה מתל אביב מפתחת פתרונות מבוססי אלגוריתמים בתחומי עיבוד תמונה ווידיאו, למידה עמוקה ועיבוד וקיטלוג אותות. “בדרך כלל ניגשות אלינו חברות שנתקלות בקיר מתמטי שהן לא מצליחות לפתור”, הסביר דנינו. “אנחנו מציגים את עצמנו כסיירת לפתרונות בעיות אלגוריתמיות קשות כאשר אנחנו מתמקצעים בחיבור שבין למידה עמוקה לראייה ממוחשבת”.