ביולי 2014 נמשכו בדרום הארץ 60 מיליון שקלים פחות

יום ד', 6 באוגוסט 2014

 

מסיכומי "צוק איתן":  מיולי 2013

 

מבצע צוק איתן נתן אותותיו בצריכת המזומנים: באזור הדרום נמשכו 60,000,000 ? פחות מיולי דאשתקד, כך עולה מנתוני חברת ברינקס, כשעיקר הירידה הייתה בערים נתיבות, שדרות ובאר שבע. מגמת ירידה מתונה יותר נרשמה במרכז הארץ עם ירידה של 2.5% בהיקפי המשיכה

 

על פי נתוני "ברינקס" שאחראית לתפעול ולתחזוקה של חלק ניכר ממכשירי ה- ATMבישראל, אם ביולי 2013 נמשכו בערי הדרום ובהם באר שבע, שדרות, נתיבות, אופקים וקריית גת 618.5 מיליון שקלים, בחודש האחרון נמשכו באותו אזור 558.5 מיליון שקלים בלבד. הירידה באה לידי ביטוי בעיקר בערים נתיבות שבה נצפתה ירידה של 35% במשיכה מכספומטים במהלך ימי המבצע, וירידה של כ-15%-16% בערים שדרות ובאר שבע.  

 

מעניין לגלות כי גם באזור המרכז הייתה ירידה של כ-% 2.5 בהיקפי המשיכה ביחס ליולי בשנה שעברה - החודש הראשון לחופש הגדול שיחד עם אוגוסט הוא החודש שבו נרשמים אחוזי המשיכה הגבוהים ביותר. לעומת זאת, בירושלים והסביבה ובאזור הצפון נרשמה דווקא עלייה של כ-3% בירושלים ו-2% בצפון הארץ.

 

רונן בן ארי, מנכ"ל ברינקס: "באופן מסורתי יולי הוא חודש של בילויים, נסיעות וקניות, זה רק מובן שלאור המצב הביטחוני אנשים המעיטו ביציאות מהבית ובפעילות פנאי ועל כן משכו פחות כספים. אני מאמין שעם החזרה לשגרה ולשקט שכולנו מייחלים לו, נשוב ונראה עלייה במשיכות בכל רחבי הארץ, כמו גם באזור הדרום."