ביקורת על ה-Apple Watch

יום ג', 10 במרץ 2015

אפל חגגה פעם נוספת את הכרזת ה-Apple Watch. עד להכרזה בימים אלה נמסרו רק פרטים  זעומים, כאשר אפל חשפה לראשונה שעון מחשב באירוע תקשורתי בספטמבר 2014.

אפל ווטש מצויד ביכולת הפעלה קולית, מתן תזכורות, ממשק התראות ייחודי ומספר ניכר שח דגמים, שמחירם נע בין 350 דולר לתצורה הבסיסית ביותר ועד לעשרת אלפים דולר

אך במובנים רבים ה-אפל ווטש אינו מכשיר עצמאי והוא מתבסס על קישוריות  ואפליקציות האיפון.

האפל ווטש עוצב לעבוד עם האייפון, שמשמש להורדת וניהול האפלקציות. בגרסה החדשה של iOS, שתהיה זמינה כבר עתה תהיה אפליקציה ייעודית לאפל ווטש  שלמעשה לרוב אינו מכשיר עצמאי.

עכשיו יש יותר פרטים - אומרים האנליסטים - אך נותרו לא מעט סימני שאלה.

שני כשלים בולטים הם מחיר המכשיר וחיי סוללה. יש  תשובות לשניהם. מכשיר סטנדרט של -Apple Watch נע  בין 349 $ ל 399 $, יש שעונים באלפי דולרים ו-Apple Edition  זהב  מתחיל מ- 10,000 דולר. 

לגבי אורך חיי הסוללה  בין הטענות -  הנהלת אפל  אומרת שסוללת השעון תספק "יום שלם" של שימוש בהטענה אחת כ-18 שעות.  זהו זמן קצר יחסית העלול לפגוע בשימושי אפליקציות כמו דואר אלקטרוני.

עוד ביקורת על מכשיר -Apple Watch  אומרת כי  בעוד שיש לו Wi-Fi    ו-Bluetooth, יש בעיות בקישור GPS  או קישוריות סלולרית, כלומר צריך להיות קשור לאייפון כדי לגשת לאינטרנט, או  לקבל הודעה על דואר -mail.