ביקורת קשה על מערך האקדמיה בהכשרת מקצועני IT

יום ה', 19 בינואר 2012

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

"מערכת ההכשרה של האקדמיה למקצועני היי-טק היא היום החוליה החלשה ביותר בשרשרת הפיתוח והטיפיוח של כל תחום טכנולוגיית המידע. מרבית  הלימודים מתבססים על  תאוריות וגישות מיושנות  ומנותקים מצרכים אקטואליים של  התעשיה והפיתוח" - כך אמר בפגישה עם עיתונאים נשיא  המרכז האקדמי  פרופ' ניב אחיטוב.

הדובר טען כי מרכז אקדמי דן הוא היחיד ששותפים בעיצובו ובהכוונתו נציגים מיותר ממאה מפעלים וחברות היי-טק ותוכנית הלימודים שלו  עונה במדויק על צורכי המשק והלומדים כאחד.

המרכז האקדמי חנך את  הפעלתו המלאה עם למעלה מ- 150 סטודנטים, בלימודי תואר ראשון במדעי המחשב ותואר במערכות מידע ניהוליות;  כאשר ההרשמה לתוכנית לתואר ראשון במינהל עסקים  עם התמחות בהי-טק למועד מרץ בעיצומה.

דברי ניב אחיטוב  נאמרו בארוע  בנוכחות  מנכ"לים וסמנכ"לים של חברות הי-טק, מנהלי מערכות מידע בארגונים גדולים, מנהלי חברות שירותי IT , ספקי תוכנה מובילים בארץ ובעולם ובתי תוכנה וראש עיריית פתח-תקוה יצחק אוחיון.

צוין כי  בכירים בהי-טק  נמנים על חברי הועדה המייעצת  (Advisory Board) של מרכז אקדמי דן. בין החברות המיוצגות בועדה: סיסקו, EMC, אורקל, אמדוקס, קומברס, נטוויז'ן, מטריקס, סלקום, מי-עדן,  תנובה, בנק לאומי, גילת לווינים, מלם-מערכות ועוד.

מרכז אקדמי דן פתח את שנת הלימודים האקדמאית בחודש אוקטובר 2011 עם למעלה מ- 150 סטודנטים הרשומים בשתי תוכניות לימוד – תואר ראשון במדעי המחשב (B.Sc) ותואר ראשון במערכות מידע ניהוליות (B.A). בחודש מרץ יחלו הלימודים לתואר ראשון ייחודי במינהל עסקים (B.A) עם דגש על עולמות ההי-טק במגוון תחומים החל משיווק ומדיה דיגיטאלית, מימון בסביבות טכנולוגיות, משאבי אנוש יזמות וניהול בהייטק.

מרכז אקדמי דן ממוקם בלב אזור התעשייה עתירת הטכנולוגיה בקרית מטלון בפתח תקוה, בקמפוס חדשני ומעוצב.מטרותיו של מרכז אקדמי דן הן להגדיל את כמות האנשים הלומדים לימודים אקדמיים בתחום המיחשוב ומערכות המידע על מנת שישתלבו בארגוני הי-טק, סטארט אפים ומחלקות ITוכן לקדם אקדמיזציה של העוסקים בתחומים אלו שטרם למדו לתואר אקדמי, קהל המוערך בעשרות אלפי אנשים.

פרופ' ניב אחיטוב, נשיא מרכז אקדמי דן, אמר עוד: "אנו שמחים כי הפכנו את החזון למציאות ויצאנו לדרך עם מספר מכובד של סטודנטים, שהבינו את הערכים המוספים שמספק מרכז אקדמי דן.  מרכז אקדמי דן הוא המוסד האקדמי היחיד שהוקם על ידי יזמים מתעשיית ההי-טק וה- IT  ביחד עם בכירים מהאקדמיה בישראל על מנת להגדיל את היצע ואיכות בוגרי התארים הטכנולוגיים וכן על מנת להשפיע על עיצוב הדור החדש ופני תעשיית ההייטק  המהווה את הקטר של הכלכלה הישראלית".

פרופ' אחיטוב הוסיף: "לשנת הלימודים נרשמו רבים העובדים כבר בתעשייה אך אינם בעלי תואר אקדמי. ממחקר שערכנו גילינו שכ- 30% מן העובדים בתעשיית ה- ITאינם בעלי תואר אקדמי ולכן נתקלים בתקרת זכוכית במהלך קידומם. מרכז אקדמי דן, העורך את הלימודים בשעות אחה"צ והערב ובימי שישי, מאפשר להם להשלים תואר תוך כדי עבודה. נקפיד במרכז על מוניטין ואיכות וכולי תקוה שבעוד שלוש שנים נראה  את כל הסטודנטים כאן מסיימים את הלימודים ויוצאים לקריירה בעלת ערך אישי וציבורי".

המוסד קיבל את היתר המל"ג ללמד לתארים הנ"ל, הענקת התואר מותנית באישור המל"ג

 

לאתר של מרכז אקדמי דן:  www.dan.ac.il