בנק הפועלים משדרג את מערך ההיטק

יום א', 14 בספטמבר 2014

בנק הפועלים מבצע מהלך אסטרטגי נרחב לשדרוג מערך השירותים שהוא מעניק לתעשיית ההיי-טק, במטרה להרחיב משמעותית את השירותים שמוצעים הן לחברות טכנולוגיה בוגרות והן לסטארט-אפים על בסיס גלובלי. במסגרת המהלך, ייכנס יוסי ויניצקי לתפקיד הממונה על תחום ההיי-טק בבנק. ויניצקי, בכיר בתחום הון הסיכון הישראלי מזה 20 שנה. בתפקידו האחרון שימש ויניצקי 14 שנים כסגן נשיא וכשותף בכיר בקרן הון הסיכון "אתגר", המנהלת 200 מיליון דולר, והיה אחראי על חלק ניכר מהשקעותיה.

ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים:"ישראל, כמשק הצמא לצמיחה, חייבת לטפח את הקטר הטכנולוגי, כדי שימשיך להוביל אותנו לצמיחה מהירה. בנק הפועלים מקדיש כבר שנים תשומת לב מיוחדת לתחום הזה והמינוי של יוסי ויניצקי, מבכירי תעשיית הון הסיכון, מהווה צעד חשוב נוסף להרחבת פעילות הבנק לקידום תעשיית ההיי-טק בישראל".

סל שירותים מקיף בארץ ובארה"ב ומדיניות אשראי ייעודית

הצטרפותם של ויניצקי ושל מומחים נוספים הינה חלק מיישום אסטרטגיה רב-שנתית שמוביל בנק הפועלים להעמקת הפעילות בתחום הטכנולוגיה אשר כוללת הרחבה ושכלול של סל המוצרים, מדיניות האשראי ומנגנוני השירות. הרחבת הפעילות תתבצע באמצעות צוותים של בנקאי היי-טק ייעודיים המתמחים במתן שרות לחברות היי-טק. חברות אלה זקוקות לשותף שמבין את צורכיהן ואת הסביבה העסקית בה הן פועלות, הן בסניפים של הבנק בישראל והן במוקדי ההיי-טק החשובים בארה"ב, בשיתוף החטיבה הבינלאומית של הבנק.

בתחום פתרונות האשראי, הגדיר הבנק מדיניות ותהליכים המספקים תשובות ופתרונות מהירים התפורים לצרכים המיוחדים של חברות ההי-טק.

המהלך מצטרף לסדרת מהלכים אשר ביצע בנק הפועלים בשנים האחרונות במסגרת אסטרטגיה זו, ביניהם:

·        יוזמת פינטק: יוזמה לקידום חברות בתחום הטכנולוגיה הפיננסית, באמצעות מתן אפשרות לסטארט-אפים וחברות פינטק נבחרות לבחון את הפיתוחים שלהן במערכות הטכנולוגיה של הבנק, וכן הקצאה של עשרות מיליוני שקלים להשקעה בתחום הפינטק. במסגרת התכנית – המבוצעת בהובלה משותפת של חטיבת האסטרטגיה וחטיבת הטכנולוגיה בבנק וזרוע בנקאות ההשקעות, פועלים שוקי הון – נבחנו עד כה למעלה מ-200 חברות פינטק, מתוכן משתף הבנק פעולה עם למעלה מעשר חברות.

·        אקסלרטור: בנק הפועלים פתח, בשנה האחרונה, מסלול פיננסי ייחודי באקסלרטור של Microsoft Venturesבישראל. הבנק מסייע באיתור ובחירת סטארטאפים מבטיחים בתחום הפיננסי ושילובם במחזור הפעילות של האקסלרטור. במהלך המחזור מובילים מנטורים מטעם הבנק את ההכשרה של היזמים הללו הן בפן הפיננסי-מקצועי והן בפן הטכנולוגי.

 יוסי ויניצקי

במשך כ- 14 שנים שימש יוסי ויניצקי כשותף וכסגן נשיא בכיר בקרן הון הסיכון "אתגר", מהבולטות במשק הישראלי. במסגרת תפקידו שימש ויניצקי כמי שפעל לאיתור הזדמנויות השקעה, לריכוז והובלת תהליכי בדיקת נאותות בחברות שונות, ניהול משאים ומתנים וסגירת הסכמי השקעה, ליווי חברות במועצת המנהלים בתפקידי יו"ר, דירקטור ומשקיף, וייצוג הקרן בוועדות השקעה של קרנות הפורטפוליו.

קודם הצטרפותו לקרן "אתגר", שימש ויניצקי כמנהל השקעות בכיר בקרן "יוזמה" שהובילה את הקמת תחום הון הסיכון בישראל וכמהנדס תוכנה.

ויניצקי, נשוי + שלושה, בוגר תואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב ותואר ראשון בהצטיינות בהנדסת מכונות, גם כן מאוניברסיטת תל אביב, נבחר במשך שלוש תקופות רצופות כחבר במועצת המנהלים של ארגון קרנות הון הסיכון בישראל.