בעיות באפל עם איפון 6

יום ש', 23 באוגוסט 2014

העיתונות המקצועית מוסרת על עיכובים צפויים בהספקות מכשיר האפל החדש איפון 6.

החברה גילתה ברגע האחרון כי מסך הטלפון שלה אינו בהיר מספיק, לאחר שפנתה לעיצוב חדשני, אך עתה מעוניינת לשוב לעיצוב המקורי; ייתכן שהחברה תדחה את ההשקה. 

          )

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה  כי עקב תקלה במכשיר, יצרניות הרכיבים נאלצו לשנות את המפרט הטכני ברגע האחרון והמלאי המכשירים הראשוני יהיה מצומצם במיוחד.

אפל צפויה לחשוף את האייפון הבא, שככל הנראה יכונה אייפון 6, במסיבת עיתונאים שהיא עורכת ב-9 לספטמבר. האייפון 6 צפוי להגיע בשני דגמים - דגם זול יחסית עם מסך 4.7 אינץ', וטאבלט עם מסך 5.5 אינץ'. בעבר, כל מכשירי האייפון היו בגודל של 3.5 אינץ' עד שהתחרות העזה מצד אנדרואיד דחפה את אפל להגדיל את מסך המכשירים שלה ל-4 אינץ'. גם כעת, אפל נמצאת הרבה מאחור בתחרות, כאשר רוב מכשירי הדגל המתחרים מגיעים עם מסך בגודל של 5 עד 5.5 אינץ'.

 

לפי הדיווח של רויטרס, המסתמך על מקורות בתוך תעשיית הרכיבים האלקטרונית, אפל גילתה ברגע האחרון כי מסך הטלפון שלה אינו בהיר מספיק. על מנת ליצור מכשיר דק במיוחד, החברה פנתה לעיצוב מסך LCD חדשני המתבסס על שכבה אחת של חומר זרחני המספק תאורה אחורית למסך. רוב מסכי ה-LCD כוללים שתי שכבות.


עם זאת, העיצוב של אפל לא סיפק תאורה אחורית מספקת למסך הטלפון. כתוצאה מכך, החברה הנחתה את יצרניות רכיבי המסכים שלה – LG, שארפ ו-Japan Display – לחזור לעיצוב המקורי. שלוש החברות, שסירבו להגיב לפניות התקשורת, מנסות כעת להתמודד עם הביקוש של אפל ולייצר מספיק מסכים בזמן.

לא ברור כעת עד כמה העיכוב ישפיע על השקת האייפון 6 - האם אפל תבחר לדחות אותה, או להשיק את המכשיר בצורה מצומצמת. כך למשל, ב-2010 השיקה את האייפד הראשון וסבלה ממחסורי אספקה כה קשים, שהיא הגבילה את המכירה לארצות הברית בלבד למספר חודשים, עד שהתמודדה עם הביקוש. ראוי לציין שיש שמועות דומות המדברות על בעיות בהשקת המכשיר לפני כמעט כל השקה גדולה של אפל, ורובן עד כה עברו בצורה חלקה וללא תקלות.

 

אפל נחשבת לאחת מהלקוחות התובעניים ביותר בתעשיית רכיבי האלקטרוניקה. רויטרס טוענת כי שלוש יצרניות המסכים האסייתיות נמצאות "בפאניקה" על מנת לנסות ולהתמודד עם דרישות החברה האמריקאית.


זוהי לא התקלה הראשונה שאפל סובלת מעיצוב המסכים שלה. מסך האייפון 4 כלל תקלה נפוצה שבה קצוות המסך הצהיבו. גם גרסת האייפד המיני האחרונה סבלה מבעיות במסכים.