בעל חברת גולן טלקום מרחיב הפעילות בצרפת

יום א', 6 באפריל 2014

בעלי חברת גולן טלקום הישראלית מרחיב הפעילות בצרפת.

חברת אלטיס שבשליטת איש העסקים היהודי-צרפתי פטריק דרהי קונה את חברת SFR, מפעילת הסלולר השניה בגודלה בצרפת, מידי ענקית המדיה ויוונדי.

אלטיס, המחזיקה, בין השאר, בחברת הכבלים הישראלית הוט, מתכוונת למזג את SFRעם חברת הכבלים הצרפתית נומריכייבל שבבעלותה.

לפי העתונות הכלכלית, במסגרת העסקה תקבל ויוונדי תשלום 13.5 מיליארד יורו במזומן, 20% ממניות החברה הממוזגת וסכום של 750 מיליון יורו, המותנה בתוצאות עתידיות. לפי הודעת ויוונדי, היקף העסקה הכולל את רכיב המניות נאמד בכ-17 מיליארד אירו (כ-23 מיליארד דולר). לאחר המיזוג תחזיק אלטיס כ-60% ממניות נומריכייבל-SFR, ו-20% הנותרים יהיו בידי הציבור.

 

פטריק דרהי

  צילום: אוראל כהן

 

 

 

לאחרונה השלימה נומריכייבל הנפקה בבורסה של פאריס, כאשר קודם לכן השלים דרהי את הנפקת מניות אלטיס בבורסת יורונקסט. במסגרת ההנפקה גייסה אלטיס כ- 750 מיליון יורו, לפי שווי של 5.7 מיליארד יורו. כמו כן כללה ההנפקה הצעת מכר של דרהי למניות אלטיס בהיקף של כ?555 מיליון יורו. מלבד האחזקה בהוט ונומריכייבל, אלטיס מחזיקה בפעילות בקריביים ובפורטוגל.

 

 

 

רכישת SFR כללה  תחרות  נגד קבוצת בויג טלקום (Bouygues) הצרפתית שהציעה 15.5 מיליארד יורו במזומן, וכ-5% מהחברה שתיווצר ממיזוג SFRעם קבוצת בויג טלקום.

בסופו של דבר החליט דירקטוריון ויוונדי לקבל את הצעת דרהי בגלל פוטנציאל הצמיחה ממיזוג החברות. מנתונים שפירסמה אלטיס עולה כי החברה הממוזגת תהיה אחת מקבוצות התקשורת המובילות באירופה.