בעל השליטה הצרפתי בהוט אינו מסתפק רק בישראל

יום ב', 24 באוקטובר 2016

סוכנות הידיעות הבינלאומית רויטרס   מדווחת כי "הבעלים שלHOT   נערך להנפקת אימפריית הכבלים שלו בארה"ב; השווי מוערך בעד 30 מיליארד דולר"

פטריק דרהי, איש העסקים המרוקאי-צרפתי-שווייצרי-ישראלי שבבעלותו חברתHOT  הישראלית מגבש תוכניות להנפקה ראשונה לציבור(IPO) של חטיבתה האמריקאית, אלטיסUSA, שנוצרה השנה בעקבות מיזוג חברות הכבלים כייבלוויז'ן וסאדנלינק שאותן רכש, אמרו מקורות מידע לרויטרס .

המהלך יאפשר לדרהי, הבעלים המיליארדר של חברת החזקות הכבלים והסלולר אלטיס, להמשיך להרחיב את אימפריית הכבלים שלו בארה"ב על ידי כך שיעניק לאלטיסUSA  מניות שנסחרות בבורסות שבהן תוכל להשתמש למימון רכישות נוספות.

אלטיסUSA,   ששווייה מוערך כעת בטווח של 25-30 מיליארד דולר, מתכננת לפנות לבנקי השקעות בשבועות הקרובים כדי לבחון אפשרות שישמשו כחתמי ההנפקה שתתבצע בניו יורק.

אלטיסUSA תחליט עד ינואר אלו בנקים ישמשו כחתמים, וההנפקה עצמה עשויה להתבצע במהלך 2017, בכפוף לתנאי השוק, אמרו האנשים. החברה עשוי לגייס קרוב לשני מיליארד דולר בהנפקה, אמר אחד המקורות.

הצוין כי תוכניות להנפקה עודן בשלבים ראשוניים, ויתכן כי דרהי יחליט בסופו של דבר כי אלטיסUSA תמשיך להיות חברה פרטית, הזהירו הדוברים אשר ביקשו לשמור על עילום שם מכיוון שהמגעים מתנהלים בסודיות.

לא ניתן היה להשיג את תגובתה של אלטיס.

אלטיס, שאותה הפך דרהי לאימפריית טלקום וכבלים באמצעות רכישות ממונפות שביצע באירופה ובישראל, נכנסה לשוק האמריקאי בשנה שעברה על ידי רכישת סאדנלינק קומיוניקיישנס, מפעילת הכבלים השביעית בגודלה בארה"ב, תמורת 9.1 מיליארד דולר.

כעבור מספר חודשים, הרחיבה החברה את פעילותה ל-20 מדינות בארה"ב על ידי רכישת כייבלוויז'ן, חברת הכבלים הרביעית בגודלה בארה"ב אשר מספקת שירותי כבלים ופס רחב בניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט, תמורת 17.7 מיליארד דולר.

הפיכת הפעילות האמריקאית לחברה בורסאית, תאפשר לאלטיס, אשר צברה חובות בסך 46 מיליארד אירו, להמשיך להתרחב במהירות בארה"ב באמצעות רכישות של חברות בגודל בינוני שלהערכתה לא יחסמו על ידי רשויות ההגבלים העסקיים.

קדחת הקניות של אלטיס בארה"ב באה לאחר שרכשה ב-2014 אתSFR - חברת הסלולר השנייה בגודלה בצרפת - עסקה שמומנה באמצעות הלוואות בסך 21.9 מיליארד דולר, ועוררה חששות מצד חברות דירוג האשראי והאנליסטים.