מערכת אביב ERP ברשת אפרודיטה

יום ד', 27 ביוני 2012

רשת ההלבשה התחתונה 'אפרודיטה' השלימה פרויקט של הטמעת מערכת אביב ERPלניהול קבוצת החברות. הפרויקט התבצע ע"י חברת אביב פתרונות מתקדמים בתוכנה, ונמשך כחצי שנה.

הפרויקט כלל פתרון תוכנה מלא לפעילות הקבוצה: תוכנת הקופות לניהול הרשת המונה מעל 70 חנויות, ומערכת ERPלניהול המכירות, הלוגיסטיקה, רכש ומחסנים, מכירה סיטונאית, ניהול ושליטה ברשת החנויות, קידום המכירות, המבצעים והקשר עם הלקוחות, וניהול פיננסי מלא.

המערכת משרתת את חברת שאג ניהול קניונים, המפעילה את רשת החנויות, את זכייני הרשת המפעילים חלק ניכר מהחנויות, ואת חברת "אפרודיטה יבוא ויצוא" העוסקת בסחר והפצת מוצרי איכות.

במסגרת הפרויקט אחראית חברת אביב פתרונות מתקדמים בתוכנה על אספקת התוכנה לניהול הרשת, אירוח מלא של תשתיות המחשוב בחוות השרתים של חברת אביב, ניהול הפרויקט והטמעת המערכת, ומתן שירותי אחזקה לתוכנה ולחומרה בפריסה ארצית.

המערכת החליפה את התוכנות ששירתו קודם לכן את הקבוצה, ובהן תוכנת "גזית" של וריפון שניהלה את רשת החנויות, ותוכנת הכספים "חשבשבת".

לדברי שמואל אבני, מבעלי הרשת:  "הטמעת מערכת מושלמת כ- ERP הנותנת ומשלימה פונקציות של ה-121 , היא היחידה בישראל המסוגלת לעבוד באופן שהיא עובדת כעבור 6 חודשים, וכבר לאחר 6 חודשי הטמעה ניתן לקבוע באופן ברור שמערכת זו עומדת להיות מס 1 בעולם, במיוחד בנושא קופות בענף הקמעונאות, שהרי היא בעלת פונקציות אין סופיות, כולל התאמת דוחות נדרשים ,היא יודעת לעשות זאת בקלות ובמהירות ולכן מערכת כזו מחזירה את עצמה בזמן קצר ומשתלמת ביותר.

המערכת גם עונה גם על התקשורת המתקדמת בעולם, בנושא בטיחות, בהפעלה ובחיבור (פשוטה ויעילה) ובדיווח חריגים. כבר עתה נראה כי גם בתחום הנהלת החשבונות ,השילוב הפיננסי עם הלוגיסטי הוא דבר שהיה חסר במערכות אחרות ובעצם זהו שילוב של בניית תוכנת כלכלית לכל עסק בבדיקת כדאיות ותפעולו בזמן אמת. כלומר זו מערכת התראה עסקית הנחוצה לכל עסק. שעלות התאמתה בעסקים אחרים צריכה לעלות בפיתוחים של מיליוני דולרים, שעסקים קטנים ובינוניים לא יעמדו בהם, בעוד שעלויות מערכת מתקדמת זו דומה לעלויות של כל מערכת קופות אחרת במדינת ישראל".

שמואל אבני הוסיף :"ניתן לקבוע באופן מפורש כי גם אביב יודעת לשפר באופן מתמיד את השרות וביצועי התוכנה בזמן אמת ,הדרישות שלי לעבודה שוטפת וללא בעיות, וזו גם השאיפה של חברת אביב וזו גדולתה של החברה , שבעצם נותנת פתרון מושלם לכל בעיה שצצה והרצון לתת שרות תוך פתירת כל בעיה , זוכה אצלי להערכה גדולה ביותר, לא הייתי ממליץ על מערכת מהפכנית זו לפני 6 חודשי עבודה וההבנה לאן מערכת כזו תדע לפרוץ, אומרת שבעצם המערכת הביאה לענף הקמעונאות מהפכת שימוש , בדומה למהפכה שהביאה אייפון לשוק התקשורת".

לדברי אבי בן-דוד, מנכ"ל אביב פתרונות בתוכנה: "אנו מתגאים בבחירה של אפרודיטה. היא מצטרפת למגמה של הרשתות הקמעונאיות המובילות בתחומן, שבחרו במערכת אביב ERP. הדבר מוכיח את יתרון המודל של פתרון תוכנה שלם,  הכולל את הקופות ואת מערכת ה- ERPבפתרון אחיד. בנוסף מתחזקת המגמה שהלקוחות בוחרים בנו לארח את תשתיות המערכת ו"להשתחרר" מהרכישה והאחזקה של החומרה".