גוגל ו-LG בשיתוף פעולה למחשוב לביש

יום ג', 25 בפברואר 2014

גוגל ו-LGממשיכות בשיתוף הפעולה ביניהן. על פי דיווח של אתר CNET, גוגל תציג במרץ  מערכת הפעלה חדשה למוצרי מחשוב לביש, כגון שעונים חכמים ואולי גם משקפיים. הדיווח מציין כי גוגל תשתמש במערכת ההפעלה החדשה כבסיס לאקוסיסטם שבמרכזו יוצב השעון החכם החדש.

השעון עצמו יוצג ככל הנראה בכנס המפתחים של גוגל שאמור להתקיים ביוני הקרוב. מדובר בשיתוף הפעולה השלישי בין גוגל ו-LG, זאת אחרי סמארטפוני הנקסוס 4 ו-5 שזכו להצלחה בשוק העולמי. השותפות בין שתי החברות מתפלגת בעיצוב התוכנה וניהול הפרויקט מהצד של גוגל וייצור החומרה מצדה של LG.


 

 

עד כה הגוגל גלאס הוא מוצר המחשוב הלביש היחיד שעורר עניין

צילום: אי פי איי

 

 

 

אנליסטים מציינים כי גוגל נכנסת לשוק בעייתי למדי; עד כה כל השעונים החכמים שהושקו על ידי חברות כגון סמסונג, סוני ופרויקטים עצמאיים כגון פבל נחלו כשלון חרוץ בשוק הצרכני ונשארו מתויגים כמוצרי נישה. אולם זה לא מנע מסמסונג להציג דור המשך לשעון ה-Gear, שמופעל על ידי מערכת ההפעלה הביתית טייזן.

 

 

הסיבה למרדף אחר הראשוניות בשוק היא ההערכות שמדובר בתחום שיכול להניב היקף פעילות של כ-19 מיליארד דולר, על פי מחקר של חברת ג'וניפר ריסרץ'.
כיום, השמועות גורסות כי אפל, HTCועוד חברות מתכננות מוצרי מחשוב לביש. אולם עד כה, הגוגל גלאס הוא הדוגמה היחידה של מוצר מעין זה שהצית את דימיון המשתמשים.