גוגל ביצעה השנה שינויים מרחיקי לכת על מנת להקשות על הפריצה למוצריה

יום ה', 25 בדצמבר 2014

חברת גוגל מצטרפת לגל ההודעות על התבצרות בחומות אבטחה מוגבהות לנוכח מתקפות הסייבר.

החברה מודיעה עתה כי  "כולנו רוצים את הבטחון שהמידע הדיגיטלי שלנו מאובטח מחד  וזמין בכל עת מאידך. אירועי הסייבר המשמעותיים ב-2014 הוכיחו למה כל כך חשוב להישאר בקדמת הטכנולוגיה, בכדי לא להיות  מטרה לחורשי רעות. גוגל ביצעה השנה שינויים מרחיקי לכת על מנת להקשות על הפריצה למוצריה ולהקל על המשתמשים להגן על המידע שלהם".

"חדשנות בתחום אבטחת המידע היא צו השעה בימינו, אך לא פחות חשוב להפוך אותה לקלה לשימוש וידידותית למשתמשים. גוגל לוקחת את נושא האבטחה ברצינות תהומית והיא מובנית אל תוך כל המוצרים של החברה, החל מאבטחת מרכזי הנתונים שלנו ומכשירי הקצה שבידי משתמשים ועד לשותפויות שלנו עם  קהילת אבטחת המידע, על מנת להקשות על 'השחקנים הרעים' ברשת," אמר ערן פייגנבאום, מנהל האבטחה ב-Google for Work.

לדברי פייגנבאום, השנה גוגל העלתה את הרף עוד יותר. החברה ייסדה צוותי אבטחה יעודיים, מהנדסי החברה גילו ותיקנו כשלים כגון Heartbleedו-Poodleונקטה בסדרת צעדים משמעותיים להגביר את אבטחת המידע של המשתמשים, כדלהלן:

 

-          הצפנה הינה ברירת מחדל בשירותי הג'ימייל מאז 2010, אך השנה גוגל וידאה שגם מיילים יוצאים ונכנסים זוכים להצפנה במהלך תנועתם הפנימית בין שרתי החברה.

-          תוסף הכרום End-to-End , המצפין מידע בין הדפדפן והנמען הפך זמין לקהילת הפיתוח

-          האבטחה של שירות הג'ימייל  נגד קוד לא מאובטח, שודרגה באמצעות מדיניות אבטחת התוכן בג'ימייל.

-           כל הקבצים שמועלים ל-Google Driveמוצפנים ונמצאים בשרתי גוגל, בנוסף למצב שיגור, בו הם משותפים ברשת.

-           הושק מפתח אבטחה פיזי הנותן אימות שני באמצעות התקן ה-USBוכעת בפיתוח כלי ניהול שיאפשרו הטמעה רחבה שלו בארגונים.

-           משתמשים עסקיים יכולים לחלוק את האחריות עם גורמים נוספים באמצעות אשף המאבטח את החשבון ולוח מחוונים המנטר את פעילות ציוד הקצה.

-           במערכת ההפעלה אנדרואיד 5 (Lollipop) הוטמעו מנגנוני אבטחה להגנה על מכשירי קצה בסביבת עבודה.

-            נבנה מחדש פתרון ניהול מכשירי הקצה כדי שיתמוך במערכות ההפעלה iOS7, iOS8וכן אייפון 6 ואייפון 6+.

 

לדברי ניר חינסקי, מנהל פעילות הענן של גוגל במזה"ת ואפריקה  "בשנה הבאה כמות האיומים והתחכום שלהם צפויה רק לעלות, אך גוגל תמשיך להעלות את הרף  ואפשר לצפות שב-2015 ,  תמשיך גוגל להשקיע באבטחה ולהבטיח למשתמשים חווית שימוש קלה, בטוחה ושקופה".