גוגל השלימה רכישת מוטורולה מוביליטי

יום ה', 24 במאי 2012

כפי שפורסם  לראשונה ב-SoftNews  לאחר שממשלת סין הסירה את הווטו  נגד פעולות גוגל במדינה זו אושר צעד נוסף בכיוון  הרכש.

גוגל אינק (NASDAQ: GOOG) הכריזה על השלמת הרכישה של מוטורולה מוביליטי הולדינגס  (NYSE: MMI), בעיסקת מזומנים לפי שווי של 40 דולר למניה.

הרכישה תאפשר לגוגל למנף את סביבת האנדרואיד ותגביר את התחרותיות בתחום המחשוב הנייד. מוטורולה מוביליטי תישאר מחזיקת רישיון שימוש במערכת ההפעלה אנדרואיד, וזו תישאר מערכת פתוחה. גוגל תפעיל את מוטורולה מוביליטי כפעילות עסקית נפרדת.

סאנג'אי ג'ה, אשר החיה את פעילות המכשירים הניידים של מוטורולה והוביל את החברה לאורך הרכישה, יפרוש מתפקידו כמנכ"ל, אך ימשיך לעבוד עם גוגל כדי להבטיח תקופת מעבר חלקה.

דניס וודסייד, אשר פיקח על תכנון ההטמעה לקראת הרכישה, ובעבר שימש כנשיא אזור יבשת אמריקה בגוגל, יהפוך למנכ"ל מוטורולה מוביליטי.

לארי פייג', מנכ"ל גוגל, אמר "אני שמח להכריז כי העסקה נסגרה. מוטורולה היא חברת טכנולוגיה אמריקאית נהדרת, עם היסטוריה של יותר מ- 80 שנות חדשנות. זהו זמן נפלא להיות בעסקי הניידות, ואני בטוח כי הצוות במוטורולה ייצור את הדור הבא של המכשירים הניידים אשר ישפרו את חיינו בשנים הבאות".

"סנג'אי ג'ה, אשר אחראי לבניית החברה ולהימור שלה על אנדרואיד, פרש מתפקידו כמנכ"ל. ברצוני להודות לו על מאמציו ואני שמח מאוד על כך שהוא יעבוד עימנו כדי להבטיח מעבר חלק, בעוד איש הגוגל הוותיק דניס וודסייד יתפוס את תפקיד מנכ"ל מוטורולה מוביליטי".

"אני מכיר את דניס כמעט כעשור, והוא תמיד היה יוצא דופן בהרכבת צוותים ובהגשמת חלק מההימורים הגדולים ביותר של גוגל. דניס תמיד היה שותף מחויב ללקוחותינו, ואני יודע כי הוא יהיה מנהיג יוצא מן הכלל למוטורולה – הוא כבר הציג התחלה חדשה נהדרת עם גיוסים חזקים במיוחד לצוות מוטורולה".

דניס וודסייד, מנכ"ל מוטורולה מוביליטי, אמר: "מוטורולה המציאה, פשוטו כמשמעותו, את תעשיית הסלולר עם ייצור המכשיר הסלולרי המסחרי הראשון ב- 1983. שלושים שנה מאוחר יותר, מכשירים ניידים נמצאים בלב מהפיכת המחשוב".

"המטרה שלנו פשוטה: למקד את הכשרון יוצא הדופן של מוטורולה מוביליטי במספר מצומצם יותר של השקעות  גדולות יותר, וליצור מכשירים נפלאים שישמשו אנשים מסביב לעולם".