גופי משטרה נוספים מצטרפים למאבק נגד תוכנות הכופר

יום ו', 21 באוקטובר 2016
 
שלושה חודשים לאחר ההשקה המוצלחת של No More Ransom, כוחות אכיפת חוק מ- 13 מדינות התגייסו למלחמה בתוכנות הכופר לצד תעשיית אבטחת המידע.
 
החברות החדשות בפרויקט הן: בוסניה הרצגובינה, בולגריה, קולומביה, צרפת, הונגריה, אירלנד, איטליה, לטביה, ליטא, פורטוגל, ספרד, שוויץ ובריטניה. רשויות אכיפת חוק נוספות וארגונים במגזר הפרטי צפויים להצטרף לתוכנית בחודשים הקרובים. שיתוף הפעולה שלהם יביא לזמינות של כלים חופשיים נוספים לפיענוח הצפנה, סיוע לקורבנות נוספים לשחרור הצפנת מכשירים ופיצוח המידע עליהם, ופגיעה בעברייני הסייבר במקום בו הכי כואב להם: בכיס.
 
No More Ransom הושק ב-25 ביולי 2016 על ידי משטרת הולנד, יורופול, אינטל סקיוריטי ומעבדת קספרסקי, כשהוא מציג רמה חדשה של שיתוף פעולה בין רשויות אכיפה לבין המגזר הפרטי במאבק המשותף בתוכנות כופר.
 
המטרה של הפורטל המקוון www.nomoreransom.org היא לספק סיוע לקורבנות תוכנות כופר. משתמשים יכולים למצוא מידע על תוכנות הכופר, כיצד הן פועלות, והכי חשוב, כיצד להגן על עצמם.
 
במהלך החודשיים הראשונים, יותר מ- 2,500 משתמשים הצליחו לשחרר את הצפנת הנתונים שלהם ללא צורך לשלם לעבריינים, באמצעות שימוש בכלים המרכזיים לשחרור הצפנה (CoinVault, WildFire ו-Shade). השימוש בהם מנע מעברייני הסייבר דמי כופר בסכום מוערך של מיליון דולר.
 
מאז השקת הפורטל ביולי, התווסף לאתר כלי לשחרור הצפנה של WildfireDecryptor ושני כלים לשחרור הצפנה עודכנו: RannohDecryptor  (עודכן עם פיענוח הצפנה עבור תוכנת הכופר MarsJoke  הידועה גם כ- Polyglot) ו- RakhniDecryptor  (עודכן נגד Chimera). הפורטל גם הותאם לתמיכה בשפות שונות.
 
"היורופול מחויב לתמיכה בהרחבת פרויקט No More Ransom כדי להגיב לתוכנות כופר באופן יעיל ומתואם", מסר סטיב ווליסון, ראש המרכז האירופאי לפשעי סייבר. "על אף האתגרים המתרחבים, היוזמה הראתה כי גישה מתואמת מצד אכיפת החוק באיחוד האירופאי, אשר כוללת את כל השותפים הרלוונטים, יכולה להביא להצלחות משמעותיות במלחמה בסוג זה של פשיעה, תוך מיקוד בנושאים החשובים של מניעה ומודעות. אנו קוראים לכוחות משטרה וגופים במגזר הפרטי להצטרף אלינו למאבק".