גידול בהכנסות טרהדטה

יום א', 3 במרץ 2013

חברת Teradata, החברה המובילה בעולם בפתרונות אנליטיים מבוססי נתונים, הודיעה על גידול של 13% בהכנסותיה בשנת 2012 יחסית לשנה הקודמת. בניכוי השינוי בשערי המטבע עלו הכנסותיה של Teradata ב- 2012 ב- 15%. הגידול ברווח למנייה היה  אף יותר גדול ועלה ב- 23%, בהשוואה לרווח למניה בשנה הקודמת.

הגידול בהכנסות של Teradata  היה בכל שלושת האזורים בעולם בהם היא פעילה: בארצות אמריקה, באירופה, אפריקה והמזרח התיכון, ובמזרח הרחוק. הגידול הרב ביותר בהכנסותיה של החברה ב- 2012 יחסית ל- 2011 היה באזור אירופה, אפריקה והמזרח התיכון.

הכנסותיה של Teradata  ב- 2012 הסתכמו ב- 2.665 מיליארד דולר. הגידול בהכנסות היה בכל התחומים בהם החברה פעילה: מוצרי תוכנה וחומרה, שירותי ייעוץ ושירותי תחזוקה. בכל אחד ואחד משלושת התחומים הללו בנפרד חל ב- 2012 גידול של בין %9 ל- 16% יחסית לשנה הקודמת.

"הכח של הטכנולוגיה שלנו והמומחיות של אנשינו ימשיכו למצב את Teradata כשותף נאמן לחברות בעולם שפעילותן מוכוונת נתונים, עם האנליטיקה מובילת השוק שלנו ופתרונות אינטגרטיביים לתחום השיווק" אמר מייק קולר, נשיא ומנכ"ל החברה.

באוקטובר האחרון שיחררה Teradata  את מערכת ה- Appliance החדשה שלה, המשלבת   Hadoop יחד עם מערכת AsterData לטיפול יעיל וכלכלי ב-Big Data כן שיחררה Teradata  את מודל ארכיטקטורת הנתונים החדשנית שלה Teradata Unified Architecture (UDA), המאגדת סביבות שונות של מחשוב אנליטי, תוך יצירה של מערכת אינטגרטיבית אחת .

"Teradata  מובילה את תחום מיחסון הנתונים מזה שנים רבות. השילוב של השקעותיה של Teradata במחקר ופיתוח יחד עם רכישה של חברות בתחום, מאפשר ל- Teradata להציג בפני לקוחותיה רפרטואר עשיר ומקיף של פתרונות עיסקיים, מבוססי טכנולוגיה מודרנית” אומר ד"ר עלי מיטווך, המשנה למנכ"ל חברת מיטווך, המייצגת את Teradata בישראל. "בנוסף לטכנולוגיה, מתמקדת כיום Teradata גם בתחום היישומים האנליטיים. במסגרת זו הקימה החברה את הקבוצה Teradata Applications, המספקת פתרונות מקיפים בתחומים שונים של עולם השיווק המודרני", מוסיף ד"ר מיטווך.

חברת Teradata היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה האמריקאית (NYSE). שווייה של החברה גדל מאד בשנים האחרונות, והוא עומד כיום על יותר מ- 10 מיליארד דולר.