דאעש מנצח בתעמולה

יום ו', 3 ביולי 2015

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

איך דאעש מנצח במלחמת התעמולה?

אנשי ביטחון והסברה בכל העולם מתפעלים עד כדי קנאה מהצלחות ארגון הטרור דאעש להביא את דברו להמונים. בימים אלה אף הוקמה זרוע מיוחדת כלל אירופית למלחמה אינטרנטית בכל מהלכי דאעש בתחום הגיוס והתעמולה. מעריכים כי בשנתיים האחרונות הצטרפו בעזרת תעמולה מקוונת לדאעש כ-5,000 לוחמים ממערב אירופה.

איך דאעש עושה זאת?

טוויטר – דאעש מפעיל רשת גדולה ויראלית של "ציוצים" בכל המדיות החברתיות. מעריכים כי כיום פועלים כ-46,000! חשבונות אוהדי דאעש בטוויטר. כאשר נסגר חשבון אחד מיד נפתח אחר במקו

מרכז מדיה - דאעש הקים מרכז מדיה בשם אל-חייט, המכוון בעיקר לאוכלוסיה לא ערבית, המספק סרטי וידיאו בשפות גרמנית, אנגלית, צרפתית ועוד. אורך הסרטים הוא בין דקה אחת לשעה שלמה. הסרט המוביל עתה נקרא "להבות המלחמה". 

אתרים צומחים - כאשר ממשלות  חוסמות חשבון זה או אחר מיד מוקמים במקומם בסיס ציוץ אחר.

מסרים – פעילי דאעש בהסברה משתמשים בכל צורות העברת מסרים ודואר אלקטרוני לשם שיחה "ראש-בראש" עם הנוטים אליהם. הם משתמשים כפלטפורמות כמו ואטס-אפ, סקייפ, Kik  לגישה אישית ישירה וקבןצתית .

חומר קריאה- מרכז Al Hayat  מפיק מגזינים  מקוונים ברשת המתארים את חיי המאמינים באיזורי הקרבות. מופקים גם סרטונים  עם טקסטים מן הקוראן והסורות השונות  המדגישים את חשיבות המענה הדאעשי לכל המוסלמים "האמיתיים".