דבש בהוניוואל

יום א', 22 באפריל 2012

מול המפולת של חברות כמו סוני ובסט-באי, בולטת באחרונה ההצלחה של חברת הוניוואל הותיקה המפתיעה את העולם המקצועי עם זינוק מתמיד בשערי מניותיה שבשנתיים וחצי האחרונות יותר משהכפילו את שעריהן.

לאחר שנות נסיגה חמורה בתחילת שנות ה-2000  החברה  עשתה תפנית תוך בדיקת סל מוצרי המחשוב והאלקטרוניקה שלה וסילוק הלא רווחיים.

כיום יש בסל יותר דגש על יצור ומכירה של מוצרי אבטחה, בטחון, שליטה ובקרה, ותחקיר האקונומיסט הבריטי מעלה, כי שיטות היצור המתקדמות הונהגו  בכל-250! מפעלי החברה ברחבי העולם.

לשם תיקון הדרך ראשי הוניוואל פיתחו שיטה שלמה של "מערכת הפעלה" הכוללת קביעת  מטרות השגה כמותיות ואיכותיות בתחומים השונים כולל מעקב ביצוע ופרסום על לוחות מיוחדים, שיטות ניהול חדשניות, הדרכה  וניידות עובדים, צפייה מכל עובד להציע הצעות לחידושים. ישיבות צוות קצרות בנות רבע שעה (ליד שעון קיר שצבע מחוגיו משתנה לפי מהלך הזמן). החברה גם זהירה  ברכישות חדשות ובוחנת כל אחת על בסיס תרומתה המיידית לרווחיות החברה.

היעול נמדד ובולט בכל תחום. כך, למשל מתקנים  לגילוי דליפות גז במפעלי הייטק כמו אינטל וסמסונג שנהגו לייצר בחברה תוך 42 יום מיצרים ומתקינים עתה תוך  10 ימים בלבד.

התוצאה בשורה התחתונה: מכירות הוניוואל הסתכמו  בשנת 2011 בגידול בשיעור שיא של 72! אחוז לעומת שנת  2002 וברווחים של 4 מיליארד דולר.

והאתגר לשנת 2012: ""מערכת ההפעלה" של החברה מגדירה כמטרה להגדיל במונחים דו ספרתיים את היצור בתחומי אלקטרוניקה, מערכות בקרה ומחשוב ללא שינוי בהוצאות  התקורה והניהול, בצריכת האנרגיה, ובשטח הנדרש.