דוח האיומים של חברתESET

יום א', 12 באוגוסט 2012

 

אין כמעט חודש בתקופה האחרונה בו אנחנו לא שומעים על לפחות מתקפת סייבר אחת הקשורה לאירן, בין אם היא בצד התוקף או המותקף. בעוד שבחודש שעבר המתקפה כוונה לבנק המרכזי של אירן הפעם, לפי הדיווחים, וירוס שחדר למערכות המחשוב של מתקני הכור האיראני גרם להשבתה זמנית של המערכות אך הפעם עם בונוס – הפעם מדעני הגרעין זכו להאזין ללהקת הרוק הכבד – AC/DC  בעוד הם מחכים שהמערכות יחזרו לפעולה תקינה. דיווח זה הגיע כמה ימים אחרי שכלי התקשורת דיווחו על חשיפת הווירוס "מהאדי", שעל פי החשד אסף ג'יגה בייתים רבים של מידע בעיקר מקורבנות ישראלים. בדיווחים עוד נמסר שבקוד הווירוס נמצאו רמזים המובילים לאירן.

מתקפת סייבר רחבת היקף נוספת הכתה הפעם בקהילת הגיימרים, כאשר מעל שמונה מיליון סיסמאות וכתובות אימייל של משתמשי אתר המשחקים און ליין Gamigoפורסמו באינטרנט. האתר אומנם נפרץ כבר בחודש פברואר, אבל רק ביולי פורסמו הנתונים שנגנבו משרתי האתר ברשת. לזכות האתר Gamigoיאמר שכבר בפברואר הם התריעו למשתמשים שלהם שאירעה פריצה ושעליהם להחליף את הסיסמאות שלהם לאלתר.

 

בישראל נלחמים בפדופיליה ברשת

 

היום האחרון של חודש יולי נפתח עם החדשות על מעצרם של 30 חשודים בפדופיליה במבצע שכונה על ידי המשטרה "סיכול ממחושב". החקירה כללה הפעלה של שוטרת "סמויה" שהתחזתה לבת 12 בחדרי צ'אטים באתרים השונים. הפרשה העלתה שוב על סדר היום הציבורי את נושא בטחון ילדינו ברשת ובחברת ESETהמליצו על מספר כללים פשוטים שעל ההורים ליישם כדי לוודא שילדיהם יישארו בטוחים.