דוח מצב האינטרנט בישראל

יום ה', 8 בדצמבר 2016
בזק פרסמה את הדוח השלישי למצב האינטרנט בישראל לסיכום שנת 2016. הדוח סוקר את הרגלי השימוש וההתנהגות של הישראלים בעידן הדיגיטלי. הדוח מבוסס על מחקר מעמיק שערכה החברה על האינטרנט בישראל, המגמות השולטות בו ושימושיו השונים, וכן על נתונים מפעילות החברה ומערכותיה. לצורך הדוח נערך בין השאר סקר בשיתוף מכון המחקר TNS, בקרב 1000 נדגמים כולל בני נוער, הכולל קטגוריות שונות המרכיבות את החיים הדיגיטליים של כל אחת ואחד מאתנו. הסקר ונתוני התשתיות שנאספו ממערכות בזק בצרוף אנליזה של נתוני השוק, משקפים תמונת מצב של החיים בעידן הדיגיטלי לשנת 2016.
מהדוח עולה כי בשנת 2016 מספר המשתמשים באינטרנט בישראל עומד על כ-6.4 מיליון. קצב הגלישה ממשיך לעלות בהתאם לשימושים המוגברים ברשת, כאשר רוחב הפס הממוצע באינטרנט הנייח, עומד כיום על 65 מגה,  עליה של כ- 30% בהשוואה לשנה שעברה.
 
הגולש הממוצע מוריד כיום קבצים בנפח של כ-4 גיגה ביום, עליה של 38% תוך שנה. 10% מהבתים שלנו הם בתים חכמים ותחום הענן ממשיך לצבור תאוצה, כאשר כ-60% מגבים תמונות וסרטונים על גבי הענן.
בנוסף לנתונים כמותיים אודות מספר משתמשי האינטרנט, קצב הגלישה שלהם והחלוקה לאינטרנט נייח וסלולרי, נסקרו בדוח נתונים רבים אודות תופעות והרגלים שלנו כמשתמשים, תוך התמקדות ב-6 פרקים שהפכו מרכזיים בשנים האחרונות: רשתות חברתיות, אפליקציות וסמארטפונים, שיימינג, צריכת וידאו, קניות, סייבר וזוגיות.
 
עיקרי הדוח:
=הגולש הממוצע מוריד כיום קבצים בנפח של כ-4 גיגה ביום, עליה של 38% תוך שנה
=נמשכת העלייה בחשיפה לשיימינג ברשת – כ-70% מהגולשים נחשפו אליו ברשת בשנה החולפת, =כ-30% מבני הנוער חוו בעצמם שיימינג או מכירים אישית מישהו שחווה
=האהבה פורחת באינטרנט – כ- 40% מהזוגות הטריים הכירו השנה באמצעות האינטרנט
=חוק הפורנו – כ- 60% מהגברים חושבים שמדובר בחדירה לפרטיות, זאת לעומת 32% נשים
=ההורים מחטטים לילדים שלהם בוואטסאפ – כ-60% מההורים עוקבים אחרי הפעילות של ילדיהם בוואטסאפ
=כ-80% מאיתנו כבר קונים ברשת
=תוכן פיראטי -  כשליש מהציבור כבר משתמש בתוכנות סטרימינג פיראטיות
=אנחנו זהירים יותר ברשת – כ- 50% מאיתנו נמנעים מלהעלות תמונות ברשת
=ל-1 מתוך 5 מאתנו פרצו למייל, לפייסבוק או לחשבון דיגיטל אחר
=יש גם טוב ברשת  –  כ-85% מאיתנו נחשפו לבקשות לעזרה ברשתות החברתיות