דני לאובר, מנכל חברת UNLIMITED פורש

יום ב', 11 בינואר 2016

פרוקט הסיבים האופטיים שהוכרז בקולות רמים - כתשתית מהירה  נוספת לתקשורת ואנרגיה בישראל - סובל כידוע מעצירות  וסכסוכי שותפים.

עתה נמסר כי דני לאובר, מנכ"ל חברת UNLIMITED, הודיע לדירקטוריון החברה על כוונתו לפרוש מתפקידו.

Unlimited היא חברת תקשורת המספקת שירותי תשתית אינטרנט בישראל המבוססת על סיבים אופטיים.

החברה נוסדה בשנת 2013 מתוך מטרה לרשת את מדינת ישראל ברשת סיבים אופטיים עד לבית הלקוח, בשנת 2014 החברה הפכה למבצעית וביולי באותה שנה אף חוברו הלקוחות הראשונים. החברה מאפשרת להתחבר למהירויות גלישה סימטריות של עד 1Gbps. בעלות החברה היא 40 אחוז של חברת החשמל ו-60 אחוז של חברת IBC (משקיעים פרטיים)

הודעתו של לאובר התקבלה לאחר שהוביל את UNLIMITED כמעט מיום הקמתה ולאחר שהביא לאישור התוכנית העסקית החדשה שלה. הוא הסביר את החלטתו זו עקב רצונו לחזור לפעילות בינ"ל. הוא ימשיך לשמש כמנכ"ל חברת ויה-אירופה ישראל, בעלת השליטה ב-UNLIMITED. טרם נקבע מי יחליפו.

לאובר, במידה רבה, משלם בראשו על מצב החברה הפוגע במשקיעיה.

פרויקט הסיבים סובל מאיחור של בערך שנתיים מול התוכניות המקוריות של הפריסה שלו, הנוכחות של החברה בשוק דלה והמצטרפים מועטים. עקב כך, תזרים החברה בכי רע והיא לא תצליח לסיים את 2016 ללא הזרמת הון משמעותית מצב בעלי המניות.

כפי שפורסם ב-TheMarker, החברה הציגה תוכנית הבראה ל-2016-17 שכוללת האצת קצב הפריסה אך היא תחייב את בעלי המניות להזרים מאות מיליוני שקלים נוספים למיזם בשנתיים הקרובות - ואין וודאות שהם יסכימו לכך. כחלק מהנסיון להוציא את החברה לדרך חדשה, הוחלט במשותף כי לאובר יפרוש וימונה למיזם מנכ"ל חדש.

דני לאובר, 50, נשוי + 2, בעל תואר ראשון במדעי המחשב מאוקספורד ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת בוסטון. לאובר כיהן בעברו בתפקיד בכיר בסיסקו, אח"כ מונה להיות נציג ויה אירופה בישראל, החברה שמחזיקה 30% ב-IBC. בספטמבר 2013 הוא מונה למנכ"ל זמני של החברה וחודש אח"כ לתפקיד מנכ"ל קבע.

מהחברה נמסר: "כמי שהוביל את בניית התכנית העסקית, לאובר התחייב להמשיך לתמוך בחברה ולסייע בגיוס המשאבים הדרושים למימושה". דורון כהן, יו"ר דירקטוריון UNLIMITED אמר כי "אני מודה לדני לאובר על תרומתו הרבה לחברה, משלבי הקמתה ועד להשלמת התכנית העסקית החדשה".