האוטומציה מגיעה לדוכני המזון

יום ד', 15 בפברואר 2017

את המהפכה שביצעו הכספומטים בשנות השמונים ותחנות הדלק הממוחשבות בשרות עצמי בשנות התשעים מנסה כעת חברת אותות אלקטרוניקה הישראלית לשחזר בתחום דוכני המזון, כאשר בימים אלה מציעה החברה לשוק פיתרון ממוחשב וחדשני בשם LINEFREE המיועד לפתור את בעיית התורים וחוסר הסדר בדוכני המזון.

מערכת LINEFREE מורכבת ממסך מגע וממשק ידידותי אשר מאפשר ללקוח לבצע הזמנה מהירה ללא צורך להמתין לקופאי. תוך כדי ההזמנה, הלקוח גם משלם ישירות בכרטיס אשראי, באותו הזמן ובאותה המערכת. המערכת מפיקה בון (פיתקית הזמנה) גם ללקוח ובמדפסת שניה נוספת - גם לפס היצור, כלומר המטבח.

הבון כולל את פרטי ההזמנה  ומספר סידורי של ההזמנה. כל שנותר לצוות בדוכן הוא להכין את ההזמנות לפי הסדר ולהוציאן ללקוחות - ללא כל צורך לעסוק בקבלת תשלומים.

נכון להיום, המערכת מקבלת רק כרטיסי אשראי בתור אמצעי תשלום עם מסך בעל מידות צנועות יחסית. לפיכך, המערכת לא נועדה להחליף את הקופה המסורתית לחלוטין אלא לספק אלטרנטיבה נוספת ללקוחות.

"המטרה שלנו היא לפנות לשוק דוכני המזון, על ידי ייצור מערכת שלא תצרוך מקום רב וכל זאת בעלויות נוחות  למנהל הדוכן", מסביר רפי כספי, מנכ"ל חברת אותות אלקטרוניקה. "במקביל יש גם אפשרות למערכות מתקדמות יותר המקבלות מזומנים וכוללות מסכי מגע בגדלים שונים בהתאם לבחירת העסק."