האוצר נגד מונופול בזק הגדל בתמיכת נתניהו

יום ג', 27 בדצמבר 2016

האוצר נגד מונופול בזק הגדל בתמיכת נתניהו

האם משרד התקשורת בראשות בנימין נתניהו  מעודד את מונופול בזק שבראשות ידידו שאול אלוביץ?  באוצר זועמים על החלטת משרד התקשורת שתביא לבזק חסכון ענק במיסים וגידול ישיר ברווחים - על חשבון הצרכנים.

גורם באוצר מוסר כי ההחלטה לביטול ההפרדה התאגידית היא אולי של משרד התקשורת, אך באוצר לא יאפשרו לקדמה בקלות כזו - ובטח שלא במתווה המוצע כעת. עוד נמסר, כי בשל העיסוק בתקציב המדינה, באוצר טרם ניתחו את המלצות משרד התקשורת, אך יעשו זאת בתחילת השבוע

הגורם אמר את הדברים לאחר שבזק הודיעה  לבורסה כי משרד התקשורת אישר להם הפרדה תאגידית, שזהו השלב הראשון בדרך להפרדה מבנית. הגורם אמר שמאחר ובשבוע האחרון משרד האוצר התעסק באופן אינטנסיבי בתקציב המדינה, הגורמים במשרד עדיין לא הספיקו לשבת על המלצות משרד התקשורת ולנתח אותם, אך הם יעשו את זה בתחילת השבוע.

במשרד התקשורת לא התייחסו לזעם במשרד האוצר, ותגובת המשרד על הודעתו לביטול ההפרדה התאגידית היא "המשרד ממשיך במתווה האצת תשתיות מתקדמות. לאחר השקת השלב הראשון עם HOTלפני 3 חודשים. הודיע אמש המשרד לחברת בזק כי הוא מקדם בשלב ראשון ביטול הפרדה תאגידית בין בזק והחברות הבנות. בטרם ההחלטה יקבל המשרד את עמדות הציבור בעניין.

"בשלב הנוכחי תמשך ההפרדה התפעולית והשיווקית ללא שינוי עד לקיום שימוע רחב בדבר ההסדרים שיחליפו את ההפרדה השיווקית והתפעולית הקיימת. אישור המיזוג התאגידי מותנה בהתחייבות החברה (שתקבע ברשיונה) להשיק גלישה בפס על גבי סיבים אופטיים כבר בתחילת שנת 2017 ולהשלים השקת השירות ב-76% מבתי האב בישראל עד שנת סוף 2019 בדגש על הפריפריה, ובהמשך השלמה מלאה. ההסדרים המפורטים יקבעו בתום התהליך הציבורי", נמסר ממשרד התקשורת.