האפליקציות שיצילו אתכם - אולי - מסבך תחבורת חפירות הרכבת הקלה

יום ב', 3 באוגוסט 2015

נציגי אפליקציות הניווט הפופולריות ווייז ואייגו מבטיחים עדכון השפעות לגבי תוואי הרכבת הקלה הנחפר עתה כך שהכל יהיה עדכני - וכל אחת בטוחה שתהיה מעודכנת יותר מהשנייה. זאת, מבלי שהן מציינות את השם המפורש של המתחרה.

מה הנהגים צריכים לעשות?

לא הרבה. בעיקר לוודא שהגירסאות שלכם מעודכנות, לפעול לפי ההוראות כרגיל ולשים לב לעדכונים באמצעי התקשורת.

Waze  ו-iGo

תוכנת אייגו זמינה לסמארטפונים של אנדרואיד ואייפון, ותעודכן באופן שוטף במפות חדשות ובעדכוני תנועה גם למי שלא הוריד את המפות.

ומה לגבי התוכנה למכשירי GPSברכב? באייגו מבטיחים לעדכן את המפות (באמצעות צוות ממפים שיהיה בשטח) למי שיש את מפות אוקטובר 2014 ומעלה. בחברה אומרים כי נת"ע, החברה שאחראית לעבודות התשתית, עובדת בצורה מסודרת ולכן מספיק לעדכן את המפות פעם בשבוע או פחות מזה, דרך אזור ייעודי באתר החברה שיעלה הערב.

תוכנת ווייז מסתמכת על חוכמת ההמון, ואמורה לזהות שנתיב סגור ברגע שנהגים מדווחים עליו, וכך לעדכן גם את הנהגים האחרים. אולם, במקרה הזה היא לא מסתמכת רק על הנהגים. לפי נת"ע, נציגי ווייז יימצאו בחמ"ל שנפתח ויוכלו לעדכן בזמן אמת.

בווייז, חישוב המסלול נעשה על המפות ברשת בזמן אמת, ולכן אין הכרח לעדכן את הגירסה כדי לקבל עדכון על כבישים סגורים, כפי שלא חובה לעשות את זה בימים רגילים שאין בהן עבודות. אך באופן כללי, עדכון זה משהו שלרוב טוב לעשות.

מווייז נמסר כי יש לה "צוות ייעודי שמתמקד באירועי תנועה גדולים, כמו עבודות כביש מתמשכות, שעלולות להשפיע על נסיעות יומיומיות. הצוות פועל מראש כדי לעדכן את מפות ווייז, וזאת במטרה לספק מידע ומסלולים עדכניים לקהל הנוסעים. מפות ווייז הן העדכניות ביותר בכל הקשור לכבישים סגורים/פתוחים ומסלולים חלופיים, והמידע שלנו גם מסייע לגורמים האחראיים לנושא התחבורה ולמקרי חירום להגיב לאירועים בזמן אמת.

לגבי הרכבת הקלה בתל אביב-יפו ושינויים בכבישים באזור - צוות ווייז עובד עם נת"ע וגורמים נוספים בעדכונים.