הוכרזה גרסת ה-Windows 10 החדשה

יום ב', 29 בספטמבר 2014
 
גרסת חלונות הבאה  מוצגת לראשונה בפני הציבור.
מיקרוסופט (Microsoft) הכריזה באירוע  ב-30 לספטמבר בסן-פרנסיסקו, על  תוכניותיה לגרסת ה-Windows 10 החדשה. בהזמנה לקראת הארוע נכתב: "הצטרפו אלינו לשמוע על עתיד ה-Windows ותחום ה-Enterprise”,  ובחברה מתכנים לחשוף את גרסת ההדגמה וההפצה  של המערכת וכל השינויים הצפויים שבה, וגם את זמני השחרור העתידיים.
 
 
לפני מספר ימים  נחשפה גרסת טכנאים שהציגה לראשונה את כפתור ההתחל החדש המשולב באריחי המטרו ותפריט מלא של היישומים המותקנים במחשב. עוד נחשפה גם יכולת חדשה לשולחנות עבודה וירטואליים, מרכז התראות חדש ואפשרות להפעיל את יישומי המטרו באופן עצמאי. אחת המשמעויות היא שניתן יהיה להפעיל אפליקציות ישירות משולחן  
העבודה וזאת בניגוד למצב בחלונות 8 שם צריך לעבור קודם למסך האפליקציות כדי להפעילן.
 

 

במסגרת הפרויקט, שזכה בשנים האחרונות לכינוי "סף" (Threshold) בתוך חברת התוכנה ולשם "חלונות 10" מחוצה לה, תיצור החברה, ככל הנראה, מותג חדש לגמרי,  שיקרא סתם "חלונות", כך אמרו אנליסטים, לקראת ההשקה המלאה והשיווק של המוצר בראשית השנה הבאה.

שינוי השם מסמל את הכיוון והסגנון החדש של מיקרוסופט, המתרחקת ממיקוד אגרסיבי בחלונות ובמחשבים אישיים - לפי מדיניות  המנכ"ל הקודם של החברה, סטיב באלמר. הדגש החדש הוא על מכירת שירותים לכל סוגי המכשירים, והמנכ"ל החדש של החברה, סאטיה נאדלה, הוא שמוביל אותו.

כמו כן, מייצג המעבר את הרצון למחוק את הרתיעה שעוררה מערכת ההפעלה חלונות 8, שהיתה ניסיון שאפתני לעצב מחדש את חלונות תוך שימת דגש על משתמשים של מחשבי טאבלט.

"חלונות 8 לא היה רגע של שיא מבחינתה של מיקרוסופט", כך אמר מייקל סילבר, אנליסט בחברת המחקר הטכנולוגית גרטנר. "ככל הנראה הסוגיה הגדולה ביותר שנותרה היא הפגיעה בשם המותג".

 לפי ההדלפות האחרונות ברשת, שמיקרוסופט לא ניסתה לסתור אותן, תפריט כפתור ה-Start יחזור לתוכנת חלונות הבאה, עם אפשרות להכנסת ה"אריחים" אם רוצים בכך. משתמשים רבים מחו  על מותו של כפתור ה-Start והכנסתה של תבנית צבעונית של ריבועים או אריחים המייצגים אפליקציות במה שנודע כממשק המשתמש המודרני, למרות שהם יכלו בקלות לעבור למראה ה"מסורתי" של שולחן העבודה.

אך הבעיה שמשתמשים צריכים לעבור בין ממשק מודרני לשולחן עבודה מסורתי - למשל, כדי להשתמש בגרסה המלאה של תוכנת גיליון האקסל - טרם נפתרה.

"ההתנהגות הסכיזופרנית בין ממשק המשתמש המודרני לבין שולחן העבודה של חלונות צריכה להסתיים", כך אמר דייוויד ג'ונסון, אנליסט בחברת המחקר הטכנולוגי פורסטר. "הם צריכים לפתור את זה".

 
לרשת  עלה גם סרטון המציג  את שולחן העבודה החדש של Windows 10.