הוצגו החידושים בפתרונות הענן של Microsoft Azure

יום ג', 13 בדצמבר 2016

 

סקוט גאת'רי, (Scott Guthrie) סגן נשיא בכיר בחברת מיקרוסופט, מנהל תחום הענן והמחשוב הארגוני, היה מרצה מרכזי בכנס הטכנולוגיה הגדול של החברה Microsoft Tech Summit. הכנס הוא אירוע 'נודד' שהתקיים עד היום ב-5 מדינות ברחבי העולם וצפוי להגיע ל 18 מדינות סה"כ.

סקוט גאת'רי הגיע ארצה בראש משלחת של בכירי החברה שנשאו הרצאות מרכזיות בפני כ-2,000 אנשי ITומפתחים מכל מגזרי המשק שהגיעו לכנס.

בהרצאת הפתיחה ציין סקוט גאת'רי כי הענן הוא שינוי דורי בעולם המחשוב והוא ישפיע על כל ארגון עסקי, כולל על מיקרוסופט. בשנים הקרובות כל ארגון יצטרך לפתח אסטרטגיה שתאפשר לו לנצל את היכולות החדשות שהענן מציע. כמו כן,  ארגונים יחתרו לאמץ פתרונות ענן לשיפור הפרודוקטיביות והתהליכים העסקיים. ארגונים יפתחו אפליקציות חדשות שיאפשרו להם לתקשר בצורה יעילה יותר עם הלקוחות ולייעל את הפעילות העסקית. זאת תוך ניצול טכנולוגיות דאטה חדשות, אינטליגנציה מלאכותית, IoTועוד. ארגונים ידרשו שהפתרונות יהיו מאובטחים וניתן יהיה לנהלם באופן מרוכז.      

לדברי גאת'רי, פלטפורמת הענן של מיקרוסופט, Azure, מציעה פתרונות למגוון הרחב ביותר של תרחישים עסקיים. היא כוללת כלי פרודוקטיביות למשתמש, אפליקציות עסקיות, סביבות פיתוח, כלי ניתוח דאטה, מערכות אבטחה וניהול ותמיכה בניידות. כל זאת, תוך תמיכה בסביבות מגוונות, לרבות לינוקס. מיקרוסופט היא הספק היחיד שמספק תמיכה היברידית משולבת הן בחוות שרתים מקומיות והן בענן הציבורי. לא מדובר רק בקישוריות ביניהם אלא בתמיכה קונסיסטנטית בכל מערך המידע כולל: כלי פרודוקטיביות ויישומים עסקיים, אימות משתמשים, מערכות ניהול ואבטחה, מסד הנתונים והאפליקציות ותשתיות הליבה.  

פלטפורמת Azure  פרוסה כיום על פני 38 אזורים ברחבי העולם – יותר מאשר גוגל ו-AWS ביחד ! פריסה זו מאפשרת למפתחים להריץ את האפליקציות בסמיכות גיאוגרפית ללקוחותיהם ולהתחרות בשווקים נוספים. מיקרוסופט ממשיכה לפתוח חוות ענן נוספות ברחבי העולם.

לדברי גאת'רי כיום 90% מהחברות הגדולות בעולם הן של לקוחות שירותי הענן של מיקרוסופט לרבות: BMW, סמסונג, רולס רויס, פורד, GEועוד.

בנוסף, בנאומו  הציג את השירותים הקוגניטיביים של Azure המאפשרים לכל מפתח לשלב באפליקציה שלו בקלות יכולות של עיבוד תמונה, ווידיאו ודיבור, תרגום שפה, חיפושים מתקדמים ברשת ועוד. כל זאת ללא צורך במומחיות בתחומי יכולות קוגניטיביות תוך שימוש בממשקי תכנות מוכנים לשימוש בפלטפורמה. שירותים אלה תומכים באוסף של שפות כגון: .Net, Java, Python, NodeJSועוד ע"י חשיפת REST API.