האיפון 5C הזול מהווה שינוי באסטרגית אפל

יום ד', 11 בספטמבר 2013

בעקבות ההכרזה של המנכ"ל טים קוק, על שני הסמאררטפונים החדשים של אפל האייפון 5Sוהאייפון 5C(הזול מאד) מדווחים עתה כי ההזמנות המוקדמות לשני המכשירים יחלו באינטרנט ב-13 לספטמבר וב-20 לחודש תתחיל מכירה רשמית ב-9 מדינות . לישראל יגיעו המחשבים רשמית - כלומר לא דרך משווקי תיווך שונים – רק בדצמבר.

מערכת ההפעלה החדשה IOS7 תושק ב-18 לספטמבר בכל העולם ותותאם למכשירי אייפון 4 אייפד 2 ולמעלה.

צוין כי האייפון 5C- דגם מוזל שיגיע בשלל צבעים מהווה חריגה מהקו האסטרטגי של אפל  שמתמקד במוצרי פרימיום. עם זאת יש כבר ביקורת כי מדובר ב"מכשיר צעצוע" ולא אייפון אמיתי.

כפי שפורסם ב-SoftNews עימו נחשף האייפון 5S- מכשיר דגל חדש בעל עיצוב שכמעט זהה לשל קודמו, אך מצויד במעבד A7בארכיטקטורת 64 ביט, ולו מצלמה משופרת וקורא טביעות אצבע בכפתור ה-home.

 

 

 

 

 

 

 

 

בנוסף, נחשף מועד ההשקה של iOS 7, הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה לאייפון ולאייפד. מניית החברה ירדה ב-4%.

במסיבת העיתונאים של אפל צוין כי האייפון 4Sעדיין יהיה זמין לרכישה בכל החנויות ודרך כל ספקי אפל, בתור מכשיר בסיסי.

עצם ההכרזה על הסמארטפון הזול מבהירה כי  סין  נמצאת בגל ההפצה הראשון. לרוב המכשירים של אפל מגיעים למדינת הענק (ובה שוק הסלולר הגדול בעולם) רק חודשים רבים לאחר השקתם.

לאור הירידה במכירות החברה בסין ברבעון שעבר, מדובר במהלך ראוי שיכול לשדרג משמעותית את פעילותה במדינה חשובה זו.

עוד מציינים הפרשנים כי בתמונות שהוצגו  רואים שהאייפון 5S נראה פחות או יותר כמו ה-5, פרט לכפתור הבית.

 

 

20

 

צילום: בלומברג

 

 

 

 

 וכמה יעלה המכשיר הזול ? 99 דולר לגרסת 16 גיגה-בייט, 199 דולר לגרסת 32 גיגה-בייט - שתיהן, עם חוזה לשנתיים בספקיות הסלולר בארה"ב.

 

 

 

צילום: איי אף פי

 

 

 

ועוד  בשורה מעניינת מפי קוק - אפליקציות המובייל של iWorkהן מעתה חינמיות לחלוטין. זו בהחלט בשורה משמחת לבעלי איייפונים ואייפדים. מדובר על iphoto, imovoeועוד.

 קוק אמר שהיא תגיע בעוד חודש ל-700 מיליון מכשירים, הוא התכוון למספר המכשירים שיהיה לאפל בשוק באותו חודש, ולא להשקה של מערכת ההפעלה.