החברה הישראלית מאחורי חיטוטי FBI באפל

יום ה', 24 במרץ 2016
רבים תוהים כיצד רוצה ה-FBI-  לחשוף את  סודות המידע האישי  במכשירי אפל. ה-FBI רמזה כי היא נעזרת ב"גורם חיצוני".
 
עתה התגלה הסוד. הוא פורסם במקביל ב-"ממון"  של "ידיעות אחרונות" ובאתר The Verge וכן בשירות "רויטרס"..
 
המסכה מורמת: Cellebrite, חברת אבטחת וזיהוי תוכנה במערכת סלולרית ישראלית, היא על פי דיווחים מסייעת  ל- FBI להיכנס בין היתר למכשיר אפל של הרוצח סעיד פארוק.
 
צוין כי ה- FBI "כבר הצליח להשתמש בשירותים של החברה הישראלית  Cellebrit במאמציה לשבור את ההגנה על iPhone הנעול של המחבל, על פי מומחים בתחום המכירים את המקרה".
 
 
לחברה יש חוזה בלעדי מקור עם ה- FBI
 
התפקיד של Cellebrite בסיוע ל- FBI לא בא כרעם ביום בהיר. לחברת חוזה בלעדי עם ה- FBI  שנחתם בשנת 2013 במיוחד כדי לעזור בזיהוי פלילי נייד והוצאת נתונים, בדיוק המשימה שהציגה במקרה הרצח שביצע סן ברנרדינו. מידע זה נמסר ככל הנראה על ידי החברה באזור זמן באירופה ובמזרח התיכון.
 
מקור ב- FBI כתב: "מאמצי מחקר השוק הראו כי מערכת Cellebrite UFED היא מכשיר הזיהוי היעיל ביותר  התומך בכל הטכנולוגיות הגדולות (DMA, CDMA, GSM, IDEN) כולל מערכות ההפעלה לטלפונים חכמים ומחשבי כף יד (Apple iPhone, בלקברי, אנדרואיד של גוגל, מיקרוסופט Mobile
Palm, ו- Symbian) כלומר ביותר מ -95 אחוזים מכלל מודלי המכשירים."
 
למרות ש- שירות Ynet לא פרט  איך Cellebrite פועלת בתחום אמצעי האבטחה המובנית של האייפון, מומחים משערים כי החשיפה מבוססת על טכניקת שיקוף NAND, אשר כרוכה בעצם העתקה של זיכרון פלאש של המכשיר, כך שהמידע יכול להיות משוחזר.
נציג הממשל במשפט שאל את אנשי  FBI  על האפשרות של שימוש בטכניקה זו בדיון בית המשפט בחודש שעבר.
נמסר כי לפי הבדיקות אין סיבה להאמין שזה לא יעבוד על 5C iPhone המדובר שהיה בשימוש של הרוצח.
עם זאת  יש סבורים כי שיטת החשיפה והזיהוי תיתקל בבעיות בטלפונים עם מידע תחום מאובטח, שיש בטלפונים מעבר למודל  5S.